טניס: דג'וקוביץ' השווה שיא היסטורי

בפעם השלישית ברציפות והשישית בקריירה, זכה הטניסאי מספר 1 בעולם, נואבק דג'וקוביץ' הסרבי בטורניר ווימבלדון היוקרתי והשווה שיא

תגיות: טניס ספורט
נרי וייס - ערוץ 7 , ב' באב תשפ"א

טניס: דג'וקוביץ' השווה שיא היסטורי-ערוץ 7
נואבק דג'וקוביץ'. השווה שיא אדיר
צילום: רויטרס

ערב של שיאים בווימבלדון. רגע לפני משחק גמר היורו בין הנבחרת האנגלית המקומית לנבחרת איטליה, נרשם הערב (ראשון) שיא ספורטיבי בענף אחר חשוב ויוקרתי לא פחות, ענף הטניס.

היה זה כאשר הטניסאי המדורג במקום הראשון בעולם, הסרבי נובאק דג'וקוביץ', ניצח בגמר טורניר ווימבלדון, טורניר הטניס היוקרתי ביותר בעולם כשגבר על מתאו ברטיני האיטלקי עם 7:6 (4), 4:6, 4:6, 3:6.

עם הניצחון הערב, משתווה הטניסאי הסרבי הנהדר לשני גדולי הטניסאים בכל העולם, רוג'ר פדרר ורפאל נדאל שזכו גם הם ב-20 תארי גראנד סלאם, כאשר עבור הסרבי זוהי זכיה שלישית ברציפות בטורניר ווימבלדון ושישית בקריירה.

לא רק זאת, אלא שדג'וקוביץ' הוא הטניסאי הראשון בעידן הפתוח שזוכה בכל שלושת תארי הגרנד סלאם הראשונים של השנה, כשהוא מחזיק במאזן משוגע של 21 ניצחונות ואפס הפסדים בשנת 2021, והוא הראשון שעושה את זה מאז רוד לייבר האוסטרלי ב-1969.

כעת לסרבי יש מטרה אחת נוספת - זכיה באליפות ארצות הברית. אם יזכה גם בה, זו תהיה הפעם הרביעית בהיסטוריה בסך הכל שמישהו עושה את זה, כשגם שם האחרון שעשה זאת היה רוד לייבר האוסטרלי ב-1969.

ברטיני האיטלקי? הוא יכול להתנחם בכך שסיפק משחק אדיר מול הטניסאי המדורג ראשון בעולם, באותו המקום בו תשחק נבחרת הכדורגל של מדינתו בעוד שעה ספורה מול נבחרת אנגליה המקומית בגמר היורו. התקווה היא שהתוצאה בכדורגל תהיה שונה מזו שהייתה בטניס.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il