בית המשפט העליון
בית המשפט העליון צילום: Yossi Zamir/POOL

• החלטת בג"ץ בנוגע לפונדקאות לחד מיניים הינה אחת ההחלטות החמורות שקבע בג"ץ, והיא עתידה לפגוע פגיעה אנושה במוסד המשפחה בישראל.

• פונדקאות הינה הליך שבמסגרתו מחדירים לאשה בריאה ביצית מופרית מזרע של גבר, הפונדקאית נושאת ברחמה את הילד ובתום ההיריון מוסרת אותו להורים, ומכאן ואילך אין לה זכות חוקית על הילד או קשר עמו. עלות ההליך הינה מאות אלפי שקלים, מתוכם מקבלת הפונדקאית עשרות אלפי שקלים עד מאה וחמישים אלף שקלים, בתוספת חופשת לידה על פי חוק.

• ההליך נועד במקורו עבור זוגות בהם האישה מנועה מלהיכנס להריון בשל בעיה רפואית. מדובר בהליך פולשני, בעל משמעויות אתיות ורגשיות כבדות משקל. התפיסה לפיה מדובר בתרופה עבור נשים מסכנות שלא יכולות ללדת ידועה ומקובלת בכל העולם, ומדינות לא מעטות מגבילות עד מאד את ההליך. במדינת ישראל קבעה את הכללים ועדת מור יוסף, ועדה חילונית שקבעה נהלים מחמירים כדי למנוע שימוש שלא לצורך בהליך פונדקאי.

• בהוראת בג"ץ לפני כשלש שנים, הכנסת שינתה את החוק ואישרה לנשים רווקות להשתמש בפונדקאית. לכן, כיום החוק מאפשר לאישה רווקה שאינה יכולה ללדת מסיבה רפואית בלבד לקבל תרומת זרע מגבר ולהשתמש בפונדקאית עבור הבאת ילד.

• כיון שפונדקאות הינה הליך עבור נשים בעלות בעיה רפואית, בכל שנה מאושרים בישראל עשרות הליכי פונדקאות, תחת פיקוח הדוק של ועדה מיוחדת.

• התיקון אותו קבע היום בג"ץ יקבע ששני גברים או גבר בודד שאין להם כל בעיה רפואית יכולים לקחת תרומת ביצית מאשה, להפרות אותה בזרע של אחד מהם לשלם ולהשתמש בפונדקאית. חשבו על כך – שלשת הגורמים בריאים לחלוטין!! – שני גברים, תורמת הביצית והפונדקאית.

• כתוצאה מתיקון זה, אלפי 'זוגות' גברים ישתמשו בפונדקאיות מידי שנה. הילד כמובן לא באמת של שניהם, שהרי רק אחד מהם נתן את הזרע. בכל זאת, בג"ץ מחייב להכיר בשני הגברים כהורים של הילד, ולהוציא מהתמונה את תורמת הביצית ואת הפונדקאית.

• חמור מכך – עשרות אלפי גברים רווקים, ללא כל בעיה רפואית ושאינם חד מיניים, יקפצו על העגלה. במקום להשקיע בזוגיות ארוכה, להתחתן ולחלוק ילד משותף עם אשה, מוטב להם 'לחגוג' כרווקים ולהחליף חברות ובנות זוג עד גיל מאוחר. אין להם מה לדאוג, כי בכל שלב, גם כרווקים בריאים לחלוטין הם יוכלו לקנות לעצמם ילד תמורת כמה עשרות אלפי שקלים. המחיר הוא פירוק סופי של המשפחה המסורתית בעלת המחויבות ההדדית, לטובת מדינה סטייל מדינות באירופה שבה אחוז הרווקים עולה על אחוז הנשואים.

• יצויין כי גם היום כל גבר להט"ב יכול להביא ילד לעולם. השיטה היא בדרך די נפוצה של 'הורות משותפת', במסגרתה הגבר מאתר אשה רווקה, מביא עמה ילד בדרך טבעית, והם מחלקים ביניהם את המשמורת, ללא שום זוגיות רשמית ביניהם. ללהט"בים זה לא מספיק. הם לא רוצים שתהיה אישה בתמונה שתחלוק עמם את הזכות בילד. הם רוצים לדמיין שהטבע השתנה והילד הינו בנם של שני הגברים.

• בשביל כל הטירוף הזה מחייב בג"ץ את מדינת ישראל תוך חצי שנה לפתוח שוק ענק של פונדקאיות, נשים שישכירו את רחמן, רבות מהן בשל פיתוי כלכלי, ועשרות אלפי ילדים שיגדלו בלא להכיר לעולמי עד את אימם הביולוגית.

בשל הטירוף הזה בג"ץ פוגע אנושות במשפחה המסורתית, ומביא למציאות מטורפת של עשרות אלפי גברים שיבחרו בדרך הקלה של רווקות מאוחרת, השקעה קטנה יחסית וקניית ילד פרטי משלהם על ידי פונדקאות, על פני זוגיות ארוכת שנים ומחייבת עם אישה אחת.

• הדרך היחידה לכאורה לשנות את רוע הפורענות הוא חיקוק פסקת ההתגברות כנגד חוק יסוד כבוד האדם וחירותו ולהחיל אותו על חוק הפונדקאות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו