בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ' צילום: Sraya Diamant/Flash90

והרי הבטחה: בפוסט הזה לא קראו מילה על דמוקרטיה מול אקטיביזם שיפוטי, על חקיקה שיפוטית חסרת סמכות, וגם לא על ערכי המשפחה היהודית מול תרבות הלהט"ב. בפוסט הזה תקראו רק על שוויון, זכויות אדם, זכויות נשים ואתיקה.

בג"ץ הופך את מדינת ישראל למדינת עולם שלישית של סחר בנשים ובגופן, פוגע בשכבות החלשות, וגם בשוויון - שבשמו לכאורה הוא הורה אתמול למדינה לאפשר פונדקאות גם לגברים יחידנים.

לשמאל הפרוגרסיבי בכל העולם יש יכולת מרשימה לעטוף ריקבון מוסרי ומעשי באריזת צלופן נוצצת וכביכול נאורה. פעמים רבות האריזה מחזיקה מעמד ומאחזת עיניים זמן רב והריקבון מתגלה במבחן התוצאה רק לאחר זמן רב. הזמן גורם לכך שלא תמיד הקשר הסיבתי בין ה"ערך" הנאור לתוצאה ההרסנית שלו ניכר לעין באופן מוחשי, מה שמאפשר לפוסט מודרנה להתכחש לתוצאותיה ולהמשיך להוליך שולל את הציבור שנשבה בקסמה של האריזה הנוצצת.

אבל יש פעמים שבהם השקר צף על פני המים בזמן אמת. הוא מונח בבסיס ההחלטה ומאפשר לנו להבין את מנגנון ההשמדה העצמי של התרבות הקלוקלת הזו. כזה הוא פסק הדין שניתן אתמול בבג"ץ ומחייב את המדינה לאפשר בניגוד לחוק פונדקאות בתשלום לגברים יחידנים (בעיקר חד מיניים, אבל לא רק).

אם הרגילו אותנו לחשוב שהערכים הנעלים שאותם רוצה החברה המערבית לקדם הם שוויון וזכויות אדם ותוצאת היישום שלהם על תופעת הלהט"ב היא שוויון וזכויות גם להם, הרי שפסק הדין הזה מגלה שהמטרה האמיתית היא קידום תרבות הלהט"ב ולעזאזל שוויון וזכויות אדם. פסק הדין הזה פוגע בשוויון, פוגע בזכויות נשים, ומנוגד לעקרונות מערבים מקובלים של אתיקה ומוסר.

פונדקאות בכלל מעוררת שאלות לא פשוטות של אתיקה ומוסר. בסוף מדובר בסחר בגוף האשה, בנשים שהן דרך כלל חלשות ועניות שנאלצות להשכיר את רחמן בשל מצוקה כלכלית, בעולם שלם שמתפתח סביב התעשייה הזו ומלא במעכרים ומתווכים (אם ללכת לעולמות מקבילים אז נקרא לילד בשמו - סרסורים), בשוק שמתנהל תוך תחרות קניבלית בין עשירים שיכולים להרשות לעצמם לשלם יותר, בשאלות אתיות נגזרות כמו בחירת מין העובר, ועוד ועוד.

מהסיבה הזו עד כה בישראל אושרה פונדקאות בתשלום במשורה, בפיקוח הדוק ופרטני, במקרים מאוד יחודיים, ובאמצעות וועדה במשרד הבריאות שאישרה זאת רק לאחר שהוברר מעל לכל ספק שמוצו כל האפשרויות האחרות וזו האפשרות היחידה של אשה להביא חיים לעולם. בדרך כלל מדובר בנשים בסוף שנות השלושים שעברו שנים של טיפולי פוריות וניסיונות להרות ונמצאות בשנות הפריון האחרונות שלאחריהן כבר לא יהיו להן ביציות והן לא תוכלנה להביא יותר חיים והמשכיות לעולם.

אין שום שוויון בין נשים כאלה, שעברו מה שעברו ושנמצאות רגע לפני שהדלת הביולוגית שלהן נסגרת, לגברים ששנות הפריון שלהם נמשכות עד גיל מאה ושיכולים למצוא שותפה שתהיה אם אמיתית לילד משותף גם ללא נישואין או קשר פיזי. זה אולי קצת יותר קשה ומחייב אבל זה אפשרי.

עוד באותו נושא:

גם כיום לנשים שאינן יכולות להרות ושזה הסיכוי היחיד שלהן להביא ילדים לעולם קשה מאוד למצוא אם פונדקאית בישראל. פתיחת השוק לאלפים רבים של גברים יחידנים תיצור תחרות בלתי אפשרית עבורן, תפגע בהן אנושות ותסתום את הגולל על הסיכוי שלהן למצוא אשה כזו. נשים פונדקאיות יעדיפו גברים ידוענים עשירים מתל אביב על פני נשים פשוטות ממגדל העמק או דימונה. הביקוש הגדול יביא לעליית מחירים דרמטית. גברים חד מיניים בגילאים מבוגרים צברו בדרך כלל הון שלנשים ממעמד סוציואקונוצי נמוך שהוציאו הון תועפות על טיפולי פוריות עד שהרימו ידיים פשוט אין. לגברים יחידנים תהיה עדיפות מובהקת על הנשים הללו, הן מבחינה כלכלית והן מבחינת המעמד החברתי.

אם הביקוש הגדול יביא לעליית בהיצע זה בהכרח יהיה כרוך בשוק קניבליסטי שיצמיח, גם אם זה יקח קצת זמן, תעשיה שלמה של מתווכים, וכמו תמיד בעולמות של סחר בנשים, אלה יביאו איתם ניצול ואלימות. גם במדינות עולם שלישי כמו הודו ותאילנד פונדקאות בתשלום אסורה היום אחרי שזה התפתח שם למקומות האלה.

לא לחינם בוועדות המקצועיות שישבו על המדוכה המליצו לאפשר לגברים רק פונדקאות אלטרואיסטית. וועדת מור יוסף שישבה על העניין במשך שנתיים בצורה מעמיקה המליצה באופן חד משמעי לאסור פונדקאות בתשלום לגברים. וכך גם הוועדה האתית של האגודה הישראלית לחקר הפריון.

ישבו שם אנשי מקצוע מכל הדיציפלינות הרלוונטיות, שקלו את כל השיקולים מתחום הבריאות, המוסר והשוויון, ערכו השוואה בין לאומית, והגיעו למסקנות המתבקשות שיש לאפשר לגברים יחידנים רק פונדקאות אלסטרואיסטית (של קרובי משפחה למשל) ולא פונדקאות בתשלום. כל אלו נדרסו תחת תכתיביה של כת הלהט"ב החזקה והאלימה ששולטת במוקדי הכח של מדינת ישראל ומטילה את מוראה על מקבלי ההחלטות.

במעטה משל שוויון פלקטי ומגוחך עד כאב, שאינו אלא כסות לקידום תרבות הלהט"ב, רמס בג"ץ את השוויון המהותי (relevant equality), את זכויות הנשים החלשות שאינן יכולות להרות, את זכויות הנשים על גופן ואת כללי האתיקה והמוסר הבסיסיים של כל חברה מתוקנת.

החץ הלהט"בי נורה והמטרה שמצויירת סביבו לא מפסיקה לזוז.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו