הרב יהודה ושולמית מן
הרב יהודה ושולמית מן צילום: אבי פרידמן

טקס 'ברכת הדרך' המסורתי לשליחי תנועת 'תורה מציון' התקיים אתמול (ראשון) במרכז האקדמי לב במעמד הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו.

אין זו הפעם הראשונה שהרב הראשי מברך את השליחים לקראת צאתם לתפוצות, אך השנה קיבל הערב נופך מיוחד. הרב הראשי ורעייתו ליוו בטקס גם את ביתם שולמית, חתנם הרב יהודה מן ונכדיהם שעתידים לצאת לשליחות ציונית בקהילה היהודית בטורונטו שבקנדה.

שליחי התנועה לשנת תשפ"ב התברכו מיו"ר תורה מציון זאב שוורץ, הרב יצחק נריה יו"ר הנהלת תורה מציון ונשיא המרכז האקדמי לב פרופ' חיים סוקניק.

זאת השנה ה-26 ששליחי 'תורה מציון' פועלים בתפוצות. על אף האתגרים הרבים בתקופת הקורונה, המשיכה תנועת תורה מציון את פעילות השליחים בקהילות היהודיות.

הרב הראשי הרב לאו בירך את השליחים. "אתם יוצאים היום להיות שגרירים של הארץ, שגרירות יהודית תורנית", אמר. "אתם מקימים מסביבכם קהילה של תורה, אני מאחל שתהיה לכל אחד מכם הצלחה להוות מקור אור, מקור שמחה, מקור תורה וחום לכל הסובבים אתכם. אני מאחל לכם לכל זוג שיוצא לשליחות לחזור בסוף השנה עם מטוס מלא של עולים לישראל. ונעלה לציון ברננה".

יו"ר תורה מציון זאב שוורץ אמר: "כל שליח הוא משפיע, כל שליח הוא עולם ומלואו, במהלך השנים זכינו להיות תנועה משפיעה, המניה של תורה מציון בבורסת העם היהודי היא סיפור הצלחה. כמו ב-25 שנות הפעילות הראשונות אנחנו בתורה מציון מחוייבים להמשיך לקרב את יהדות התפוצות ללימוד התורה, למניעת התבוללות ולהעמקת הזהות היהודית ועידוד העלייה".

עוד באותו נושא:

נשיא המרכז האקדמי לב פרופ' חיים סוקניק אמר: "האנטישמיות בעולם גוברת - דבר המתבטא במספר המקרים, בחומרתם ובפריסתם הגיאוגרפית. בהתאם, ישנם יהודים בעולם שמרגישים חוסר יציבות שאין לה תקדים ואפילו שוקלים לעלות ארצה. ביכולתכם לעזור להם ואולי אפילו ליצור רצון בקרב אלו שטרם התפתחה בהם הכוונה לעלות ולהצטרף אלינו פה במדינת ישראל. בתור שליחי תורה מציון הינכם פועלים בשני מסלולים – האחד הוא חיזוק הקהילות בתפוצות ברוחניות ובציונות, והשני הוא לעודד עלייה. למען תורת ישראל ועם ישראל, אני מאחל לכם הצלחה בעבודתכם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו