הכלבה דובי
הכלבה דוביצילום: אורית בן חיים Urban place

בשירו של ברי סחרוף – ככה זה. יש את המשפט שנחקק אצל רבים בראש: "אל תחפש רחוק, תישאר קרוב", אין ספק שהשורה אשר לקוחה מן השיר מתחברת לשנה האחרונה כמו כפפה ליד.

היא לימדה רבים להסתפק במועט וליהנות מהדברים הפשוטים של החיים – ואם נביט אל עבר שוק העבודה אשר השתנה, בין אם במבט לעבר תחומים רבים אשר מצאו את עצמם במצב השהייה או ארגונים וחברות אשר החלו שינויים ארגוניים מואצים שנשארים עד ימינו (עבודה היברידית, עבודה בקפסולות, אימוץ הזום ועוד).

עתה כשהכיוון הוא של חזרה למשרדים אט אט. נראית סיטואציה אשר בעבר הרחוק היה ניתן רק לחלום עליה מקבלת חיבוק רחב ממקומות העבודה – האישור להביא כלבים למקומות העבודה.

דוג פרנדלי לאורך כל הדרך חברת הפינטק Coinmama

בחברת Coinmama הכלבים הם אורחים רצויים ועל מנת להימנע מקרבות מסדרון העובדים כבר יודעים איזה כלב מסתדר עם השני ומי מהעובדים צריך זמן כדי להתאקלם אל ההולכים על הארבע. האווירה מבחינתם היא דוג פרנדלי לאורך כל הדרך וליטופים, אהבה וכלבים על הספות הם חלק בלתי נפרד מהנוף במשרד. מעיין שחטר רובין, ראש מחלקת משאבי אנוש, בחברת :Coinmama "הכלבים ללא ספק תורמים לפריון של העובדים ובין היתר גורמים לחיבור חזק יותר בין העובדים. הם מקבלים את הכלבים באהבה ומנגד הכלבים מרגישים בני בית".

קהילתיות היא שם המשחק – רשת מתחמי העבודה המשותפים Urban Place

במתחמים השונים של Urban Place הנוכחות של הכלבים במתחמי העבודה המוסיפים תורמת לתחושת היצירתיות, הרוגע, השלווה. ובסופו של דבר כשאדם מרגיש נינוח במקום עבודתו ויש משהו במהלך היום שתורם לכך פעם אחר פעם אז האפקטיביות של עבודתו תהיה מירבית. על הנביחות מדי פעם כבר אפשר להתגבר. כיוון שאחרי המפגש הראשון בין ההולכים על ארבע אחד עם השני הממברים מבינים מהי הדרך הנכונה של ההתנהלות - וכשצריך הם מתאמים בינם על מנת להימנע מחוסר נעימויות.

רומן לוי, מייסד שותף ומנכ”ל רשת מתחמי העבודה המשותפים Urban Place, מדגיש: "החזרה לשגרה מורגשת במלוא עוצמתה והאהבה שלנו ושל הממברים שלנו לבעלי החיים היא חלק מובהק בתחושת הקהילתיות. אנו שמחים להעניק לממברים שלנו כתף תומכת לאורך כל הדרך וכמובן להיות בית שני עבורם ועבור החברים על ארבע. בסופו של דבר פשטות היא שם המשחק".

שיפור מצב הרוח והעלאת המורל – אייטם מדיה יחסי ציבור

עבור עובדי אייטם מדיה יחסי ציבור – הכלבים שמשוטטים בין החדרים הם שגרה לכל דבר. בימים אלו הצטרפה חברה על ארבע חדשה למשרד העונה לשם: לונה. אם בדרך כלל לפני הקפה הראשון של הבוקר לוקח זמן להתניע את היום – כשלונה מגיעה החיוכים מתפרצים במהירות לכל עבר. יהודה שוייצר, בעלים ומנכ"ל אייטם מדיה יחסי ציבור: "אנו מאפשרים לעובדים להגיע עם כלבים מתי שהם רק רוצים. אין ספק שזה מכניס הרבה מאוד אנרגיה מדי יום ומעלה את המורל. מחקרים רבים מוכיחים שכלבים במקום העבודה מפחיתים את המתח שחווים העובדים ואף משפרים את מצב הרוח".

במשרדי חברת GeoEdge שמתמחה בפתרונות אבטחת מידע לפרסום אונליין, חזרו העובדים לעבודה במודל היברידי, של שלושה ימים בשבוע במשרד ויומיים מהבית. אורי נשר, Customer Success Manager בחברת GeoEdge, מביא איתו את כלבו האהוב בוץ׳ לפחות פעם בשבוע למשרד: ״כלבים יוצרים אווירה קלילה ופשוטה יותר במשרד. הנוכחות של בוץ׳ מאפשרת הפסקה רגעית ומשרה אווירה נעימה יותר״. ג'ודי ינוביץ, סמנכ״ל משאבי האנוש בחברה GeoEdge: "אנו רואים ערך גדול מאוד בהגעה של כלבים למשרד. העובדים מרגישים בנוח והכלבים מפיצים שמחה. על אחת כמה וכמה לאחר תקופת הקורונה, שהבעלים התרגלו להיות עם הכלבים שעות נוספות מבימי שגרה."

חברת הפינטק קפיטוליס (Capitolis) המפתחת פלטפורמת SaaS שתכליתה היא לעודד כלכלה שיתופית בין בנקים ומוסדות פיננסיים ובאמצעות הטכנולוגיה מניעה אופטימיזציה של משאבים פיננסיים בשוק ההון, חזרו לעבודה היברידית מהמשרד כבר במאי 2020. מתן הר נוי, DevOp בחברת קפיטוליס: " אחרי שנה בערך שהייתי בבית כל היום, תאי (הכלבה שלי) התרגלה לזה שהיא איתי כל היום וקשה לה להיות בבית לבד הרבה שעות. היכולת להביא אותה למשרד בהחלט עוזרת. גם החברים למשרד שמחים מאוד שאני מגיע איתה, הם משחקים איתה ומלטפים אותה, כולם נהנים".

שלי ניסים, מנהלת משאבי אנוש בחברת קפיטוליס" : בתקופה האחרונה, בעקבות החיסונים, החזרה למשרד תפצה תאוצה ואנחנו מגיעים למשרד לא רק ב״ימי הקפסולה״. מאחר ואנחנו בצמיחה משמעותית ומהירה זה מאפשר מפגשים עם מי שלא ראינו כבר יותר מידי זמן. וכמובן שהחבר'ה מגיעים למשרד עם בני משפחתם, ההולכים על ארבע - מה שמכניס ליום יום שלנו הרבה שמחה, גיוון ומשפחתיות."

לאחר חודשים רבים בהם הבית הפך למשרד – וסוף סוף ההפרדה חוזרת לה. גם הכלבים שהתרגלו להיות בבית לרוב שעות היום – מתלהבים לחזור למשרדים. יש באמירה הכמעט מוחלטת של הבאת כלבים למשרדים שינוי גישה אשר מראה הן לעובדים והן למעסיקים כי במצב שבו העובד מרוצה – הסביבה מרגישה זאת והיתרונות גדלים בזה אחר זה. ארגונים, חברות ועסקים אשר יודעים לבצע את השינויים הארגוניים בהתאם לעולם החדש שהתגלה בפנינו בשנה האחרונה – יהיו עם ידם על העליונה. בסופו של יום בין מדובר על שינוי בדמות הכנסת כלבים אשר נחשבים לחברו הטוב ביותר של האדם או כל דבר אחר – גמישות מחשבתית מהווה מתכון מנצח.