סופת ברקים
סופת ברקים צילום: iStock

האם שווה להסתכן תמורת תמונת סלפי טובה? עשרות אנשים בהודו בחרו לעלות על מבצר עתיק תוך כדי סופת ברקים בשביל להשיג את תמונת הסלפי המושלמת.

סופת ברקים שהתרחשה בימים האחרונים בהודו הסתיימה באסון כאשר עשרות אנשים מתו כתוצאה מפגיעות ברק. הסופות היו חלק מתקופת המונסון שחלה עכשיו בהודו והובילו צעירים רבים לעלות למגדל גבוה ולנסות להצטלם יחד עם הברקים.

לפי ההערכות, עשרות אנשים עלו על מגדלים שונים באזור בשביל להצטלם עם הברקים כאשר רובם היו צעירים. מספר הנפגעים ממכות הברק עדיין איננו ברור אך ככל הנראה מדובר על בין 15 ל20 הרוגים ומספר דומה של פצועים.

בחלק מהמקרים לא מדובר באנשים שנפגעו ישירות מהברק, אלא מכאלו שקפצו מהמגדל בבהלה בעקבות המקרה. ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי, שלח תנחומים למשפחות ההרוגים שאיבדו את חייהם בסערה.

מוות ממכת ברק איננו תופעה נדירה בהודו, וקרוב ל3,000 אנשים נהרגים מדי שנה במדינה. רוב הפגיעות מתרחשות תוך כדי עמידה מתחת לעצים מבודדים שמושכים אליהם את הברק או מאנשים שלא מודעים מספיק לסכנה.

הרצון להסתכן עבור תמונת סלפי טובה לא ייחודי רק להודו. לפני כ3 חודשים הזהירה ממשלת רוסיה את התיירים שבאו לסכן את חייהם בשביל לצלם תמונת סלפי יחד עם הר געש פעיל בתחומה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו