הלוואות
הלוואות צילום: FREEPIK

כל יזם שרוצה לקבל הלוואות בערבות מדינה, על מנת שיוכל לפתוח עסק חדש או יזן בעל עסק שרוצה להרחיב את העסק הקיים שלו, מבין במהירות רבה מתוך קריאה באינטרנט שנדרש להביא הון עצמי בכדי להגיש בקשת הלוואות בערבות מדינה.

חשוב להבין את ההבדלים בדרישות להון עצמי בין שני סוגי הלוואות בערבות מדינה שהוזכרו למעלה, לפני כל פעולת בדיקה כזו כדאי ומומלץ לבדוק בלינק האם אתה זכאי לבל הלוואות בערבות מדינה, או שחבל על הזמן שלך, ואל תיכנס לתהליך הזה כי לא תקבל הלוואות בערבות מדינה.

איך תוכלו להשיג הלוואות לפתיחת עסק חדש ללא הון עצמי

בהגדרות הלוואות בערבות מדינה במסלול הלוואות לפתיחת עסק חדש רשום בצורה מפורשת שנדרש הון עצמי של עשרים אחוז מסך כל תכנית ההשקעות הנדרשת, מה שזה אומר שאם אתה מבקש הלוואות בערבות מדינה של מאתיים אלף שקלים בתכנית ההשקעות שלך, אתה נדרש להעמיד עשרים אחוז ממאתיים אלף שקלים כלומר ארבעים אלף שקלים, ובנוסף אתה נדרש לשמור פקדון בחשבון הבנק של עשרה אחוזים משמע עשרים אלף שקלים לפני קבלת ההלוואות.

מה עושים? את סכום הפקדון של עשרים אל שקלים תוכל לגייס לאחר אישור ההלוואות מאחר ובעצם יש לך ביד אישור של המדינה לקבל הלוואות בגובה מאתיים אל שקלים, תוכל לקבל מהבנק שלך העברה מהירה על סמך האישור שקיבלת מהמדינה, בנוגע להון העצמי שנדרש להגשת הבקשה ופה אין חוכמות, צריך להציג את ההון העצמי מאחר ובלעדיו הבקשה נפסלת, מבקשים ממישהו קרוב שאתה מכיר את הסכום הנדרש לחודש אחד, הסכום בעצם מוצג בחשבונות הבנק שלך, אבל אתה לא חייב להשתמש בו.

במידה וכל מה שהסברתי למעלה אינו מסתייע בידך יש לך אפשרות להגיש בקשות הלוואות לקרנות שנותנות הלוואות לפתיחת עסק חדש ללא הון עצמי וגם ללא ריבית, יש לשים לב שקרנות אלו יסכימו לתת לך הלוואות לפתיחת עסק חדש רק במידה והבקשה של הלוואות בערבות מדינה תיפסל, קרנות אלו נותנו הלוואות לפתיחת עסק חדש רק ליזמים שאינם יכולים לקבל הלוואות בשום מקום אחר.

איך תוכלו להשיג הלוואות לעסק קיים לצורך הרחבתו ללא הון עצמי

בהגדרות של הלוואות בערבות מדינה לצורך הרחבת עסק במסלולים של מימון הון חוזר, או מסלול השקעות בעסק היזם נדרש להפקיד הון עצמי של עשרים חמישה אחוז מסך כל תכנית ההשקעות שלו, כלומר על הלוואות בערבות מדינה של מאתיים אלף שקלים בתכנית ההשקעות שלך, אתה נדרש להעמיד חמישים אלף שקלים בפיקדון, את סכום הפקדון הזה של חמישים אלף שקלים תוכל לקבל מהבנק שלך לאחר אישור הלוואות בערבות מדינה, משום שהאישור של המדינה מספק את הבנק שלך, זה "בלוף ידוע" של הלוואות לעסק במערכת הבנקאית שמכירה את העניין ומעמידה "בלון" שהיא ללא סיכון למספר ימים, משום שהכסף ייכנס אליך בוודאות והבנק "יזדכה" על הסכום שהוא נתן לך בתוספת של הריבית הנחמדה שהוא גובה, וזה פותר לך את הבעיה של הלוואות בערבות מדינה ללא הון עצמי.

בהצלחה.