את מי הציע טראמפ "להוציא להורג"?

טראמפ הציע "להוציא להורג בגין בגידה" את המדליף שסיפר לתקשורת כי הנשיא לשעבר נלקח לבונקר בבית הלבן בשנה שעברה.

ניסן צור - ערוץ 7 , ה' באב תשפ"א

את מי הציע טראמפ "להוציא להורג"?-ערוץ 7
טראמפ
White House

כתב ה"וול סטריט ג'ורנל", מייקל בנדר, חושף בספרו החדש על תקופת הנשיאות של דונלד טראמפ כי הנשיא לשעבר אמר ליועציו כי יש "להוציא להורג" את עובד הבית הלבן שהדליף לכלי התקשורת כי הנשיא ובני משפחתו נלקחו לבונקר בבית הלבן במהלך ההפגנות נגדו מול הבית הלבן בשנה שעברה.

רשת CNN מדווחת כי בספר, שכותרתו היא "בכנות, ניצחנו בבחירות האלו. הסיפור הפנימי של איך טראמפ הפסיד" מפרט בנדר כי לאחר שטראמפ, אשתו מלניה ובנם ברון הועברו לבונקר התת קרקעי מתחת לבית הלבן בחודש מאי שעבר.

זמן קצר לאחר הירצחו של ג'ורג פלויד על ידי השוטר דרק שובין, קיים טראמפ פגישה מתוחה במיוחד עם צמרת הצבא, גורמי אכיפת החוק וחלק מיועציו הקרובים, כאשר במהלך הפגישה הוא זעם על ההדלפה לכלי התקשורת על כך שנלקח לבונקר.

"טראמפ רתח על סיפור הבונקר ברגע שהם הגיעו לפגישה, וצעק לעברם לחשוף מי הדליף אותו. זה היה המראה הכי זועם שחלק מהעוזרים ראו אי פעם את הנשיא. טראמפ צעק כי 'מי שעשה את זה צריך להיות מואשם בבגידה וצריך להוציא אותו להורג'", כתב בנדר בספרו החדש.

בהמשך מפרט בנדר כי ראש הצוות לשעבר, מארק מדוז, "ניסה בכל כוחו להרגיע את הנשיא הזועם, ואמר לו כי "אני הולך לגלות מי עשה את זה". שאר העוזרים הנבוכים נמנעו מקשר עין עם הנשיא".

רשת CNN מדווחת כי הדוברת של טראמפ, ליז הרינגטון, הכחישה את הדברים שנכתבו בספר. "הנשיא לשעבר מעולם לא אמר או הציע דבר כזה לאף אחד", אמרה הרינגטון.

כזכור, על פי הדיווחים הוכנסו טראמפ ובני משפחתו לבונקר למשך כשעה, בעקבות החשש לביטחונם מול ההפגנות שהתקיימו בבית הלבן בעקבות רציחתו של ג'ורג' פלויד.