בלי הקפדה - ישראל תיכנס לסגר בחגים

גורם שנכח בדיון בקבינט העלה חשש שללא שיתוף פעולה אזרחי הסגר הבא בדרך. המשטרה קיבלה הנחייה לאכוף את חובת עטיית המסכות.

ערוץ 7 , ה' באב תשפ"א

בלי הקפדה - ישראל תיכנס לסגר בחגים-ערוץ 7
המשטרה אוכפת סגר. ארכיון
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

גורם שהשתתף בדיון בקבינט הקורונה אומר כי אם הציבור לא יתחיל להקפיד על ההנחיות אז בעוד כ-8 שבועות, בראש השנה, ישראל תיכנס שוב לסגר, כך דווח בחדשות 12.

במערכת הבריאות מעריכים כי בשבוע הבא יוחלט להחזיר את הגבלות התו הירוק ואז המשטרה תצטרך להגדיל ולהרחיב את סידורי האכיפה מול הציבור והעסקים.

חשש נוסף הוא שעונת החתונות שתחל מיד לאחר תשעה באב, תביא לגל הדבקה גדול.

כפי שציין היום, ראש הממשלה, ביממה האחרונה קיבלה המשטרה משימה לאכוף את עטיית המסכות במקומות סגורים. בשלב זה, מתמקדת האכיפה בעיקר בקניונים.

ראש הממשלה נפתלי בנט, נשא מוקדם יותר הצהרה בה דיבר על חשיבות שיתוף הפעולה האזרחי. "מרגע זה כולם עוטים מסכות בחללים סגורים. המסכות הן ההגנה היעילה ביותר מול מוטציית הדלתא ומול נגיפים. אני לא מבקש מכם - זו חובה על פי החוק. ממשלת ישראל קיבלה הנחייה לבצע אכיפה של עטיית מסכות. הדבר השני - צאו להתחסן. החיסונים מועילים מאוד ומצמצמים את עוצמת המחלה אצל מי שנדבק. יש עדיין מיליון וחצי ישראלים שלא יצאו להתחסן - עשו זאת".

בנט הוסיף, "הדבר השלישי - לשמור על הריחוק החברתי באירועים המוניים. זה אומר שמפסיקים ללחוץ ידיים, מפסיקים להתחבק ולהתנשק חוץ מהמשפחה ומודעות גבוהה באירועים המוניים. בתוך אולמות: מסיכה ושמרו על מרחק".

הוא גם קרא לציבור להימנע מנסיעות לחו"ל: "אני ממליץ לישראלים שלא לטוס לחו"ל. בקרוב כל העולם הופך להיות אדום".