אילנה ראדה
אילנה ראדה צילום: נועם רבקים פנטון, פלאש 90

פרקליט המדינה, עמית איסמן, החליט כי רומן זדורוב הנאשם ברצח תאיר ראדה ז"ל בשנת 2006 יעמוד למשפט חוזר, כך הודיעה הפרקליטות שדנה בתיק.

אילנה ראדה, אמה של תאיר ז"ל, שוחחה עם ניסים משעל וגיא פלג ב־103fm והתייחסה להחלטה. "אמרתי תמיד שהמהלך האידאלי מבחינתי הוא פתיחת תיק החקירה. הייתי שם יום יום ושעה שעה, ראיתי את המשפט הזה מתנהל. הגעתי למסקנה שאני לא מאמינה למערכת ושאולי הרוצח יישב בכלא. כשאראה שמביאים את הממצאים שלא נבדקו לדיון בתוך בית המשפט, זו הזדמנות פז".

עוד הוסיפה, "אני משתדלת לא לאבד אמון במערכת המשפט. אני מוכנה לתת עוד הזדמנות, לא איבדתי את האמון. אני רוצה לפתוח דף חדש. אני לא חושבת שרומן הוא הרוצח באופן חד משמעי. חשבתי שזדורוב רצח את תאיר, אבל אחר כך התבדיתי. כל פעם נתתי הזדמנות כדי לגלות את האמת".

על החשדות באולה קרבצ'נקו ברצח תאיר, אמרה אילנה: "אני לא חושבת שקרבצ'נקו היא הרוצחת. נחשפתי לראיה הזו לפני הסדרה 'צל של אמת' יש טביעות ידיים שלא נבדקו ומתעלמים מהן, 15 ילדים וילדות יצאו מהשירותים בזמן הרצח. אחד מהנערים בבית הספר רצח את תאיר. הפרקליטות הסתירה דברים בגלל חטא היוהרה. כשהסתיים הדיון, הבנתי שאין פה בהחלטה נכונה. לא ייתכן שמוחקים את חייה של תאיר כאילו הם לא היו קיימים".