הרב שמואל אליהו קורא לתמוך באוצר הארץ
הרב שמואל אליהו קורא לתמוך באוצר הארץצילום: אוצר הארץ

רב העיר צפת, שמואל אליהו, מבכירי רבני הציונות הדתית מצטרף לקריאת בכירי רבני הציונות הדתית לרכוש תוצרת חקלאית עברית בלבד.

דברי הרב מגיעים על רקע ניסיון הפגיעה הלאומני שעבר בראשון השבוע כאשר היה בדרכו לפגישה בשכונת מעלה הזיתים בירושלים.

במהלך נסיעתו בשכונת א-טור יידו, פורעים ערבים רגמו את מכוניתו באבנים, ניפצו את שמשת הנוסע ליד הנהג שבה ישב ובאורח נס לא נפגע, אך נהגו נחתך כתוצאה משברי הזכוכית בידו ונזקק לטיפול.

"גם לאחר מבצע שומר החומות הערבים ממשיכים ומעזים לפרוע ביהודים בעיר הקודש ובשאר אזורי הארץ", אומר הרב. "אלפים רבים מערביי ישראל השתתפו במהומות ויידו אבנים כלפי ילדים ונשים רק בשל היותם יהודים, כאשר אירועי החבלה כלפי יהודים נמשכים גם כעת".

הרב אליהו חוזר ומדגיש כי "משבר הקורונה פגע בצורה אנושה בחקלאים היהודים וזוהי חובה וזכות גדולה לרכוש תוצרת חקלאית רק מיהודים ובוודאי שלא לפרנס את חורשי רעתנו. צרכנים רבים ולא בכדי מסרבים להשתמש בתוצרת חקלאית מעזה או מטורקיה מתוך תחושה כי צריכת תוצרת חקלאית ממקומות אלו היא פרס לחורשי רעתנו וייתכן ותממן את הפיגוע הבא".

להצטרפות לאוצר הארץ לחצו כאן

אוצר הארץ
אוצר הארץצילום: אוצר הארץ

אנו מודים על תמיכתו החשובה של הרב שמואל אליהו, מבכירי רבני הציונות הדתית שמצטרף למצבת רבנים בכירים בישראל שמעניקים את הרוח הגבית הרוחנית וההלכתית לקמפיין אוצר הארץ" מדגיש מנכ"ל ארגון אוצר הארץ איתן מאיר. "בתקופה שבה אנו עדים לעלייה התלולה בהיקף הפרעות והפיגועים של ערבים ישראלים כנגד יהודים , עלינו להתאחד יחדיו- דתיים לאומיים, חרד"לים, כיפות שקופות, מסורתיים וחילוניים ולחזק את העבודה העברית והחקלאים היהודיים שספגו פגיעה כלכלית אנושה במהלך משבר הקורונה, במקום לפרנס ולתת רוח גבית לטרור הערבי".

"אנו מצויים בימים אלה בעיצומו של קמפיין מנויים לקראת שנת השמיטה וחודשיים לפני תחילת שנת השמיטה ההכנות בשיאן, ועל הציבור להבין כי שנת השמיטה נמצאת ממש בפתח ואני קורא לציבור להזדרז ולעשות מנוי בהקדם. ראוי לציין כי השירות אינו כרוך בתשלום עבור הירקנים בחנויות ובשווקים שמקבלים סחורה במחירים מעולים עבור כספם וגם זוכים לקיים את אחת מהמצוות החשובות ביותר ביהדות". עוד מדגיש מאיר כי "באוצר הארץ אנחנו מכינים לך את התוצרת החקלאית הטובה והאיכותית עם השירות הטוב ביותר, והיום יותר מתמיד, חשוב לקנות תוצרת חקלאות יהודית; זה מחזק את החקלאים ומחזק את הארץ, שנת השמיטה פותחת בפנינו הזדמנות יוצאת דופן לחזק את החקלאות היהודית.

"אנו יודעים כי מצוות יישוב והאחיזה בארץ שקולה כנגד כל המצוות ולא בכדי שכן מדובר כאן במצווה שמשלבת בתוכה ערכים יהודיים מוצקים של התיישבות, אדמה ולאומיות, סולידריות חברתית ותמיכה בחוליות החלשות בחברה, וכמובן את עולם התורה וההלכה".

להצטרפות לאוצר הארץ לחצו כאן