עזרת ישראל
עזרת ישראל צילום: עדי גפן/TPS

התנועה המסורתית טוענת כי "חרדלים" משתלטים על רחבת עזרת ישראל בכותל המערבי.

לטענת התנועה מדובר בטקס בר מצווה שהופרע על ידי קבוצת דתיים-לאומיים קיצוניים, כלשונה.

מנכ"לית התנועה המסורתית, רקפת גינסברג, תקפה את הרב שלמה אבינר ראש ישיבת עטרת כהנים וכתבה "קו אדום נוסף נחצה היום, בתשעת ימי השנאה שהכריז הרב אבינר, יחד עם רבנים נוספים. טקס בר מצווה שהתקיים אחה"צ ברחבת עזרת ישראל הופרע על ידי קבוצת דתיים-לאומיים קיצוניים, שהגיעו לרחבת "עזרת ישראל" על מנת להציב במקום מחיצה בניגוד למנהג התפילה הנהוג במקום.

"קומץ הקנאים הפריע בזדון למתפללים שהגיעו לחגוג בצוותא, גברים ונשים, תוך ניסיונות להציב ביניהם מחיצה וצמצום שטח התפילה שלהם. לא יאומן כי אלה המדברים גבוהה גבוהה על ארץ ישראל, תורת ישראל ועם ישראל מעזים להתנהג בכזו אלימות, גסות ובריונות נגד יהודים אחרים ברחבת הכותל המערבי", טענה גינסברג.

ממרכז ליב"ה נמסר: "התנועה הרפורמית מנסה בכל דרך אפשרית להשליט את זהותה על מדינת ישראל, גם אם בדרך היא דורסת אזרחים תמימים. במקרה המדובר פעילי ליב"ה שנכחו בעזרת ישראל בכותל, הבחינו בחגיגת בר מצווה לכאורה רפורמית, והעמידו מחיצה בעת התפילה. בשלב מסוים הבינו הפעילים כי מדובר באנשים חילוניים שחיפשו לחגוג את אירוע הבר מצווה והובלו על ידי הרפורמים לעזרת ישראל, מבלי שהבינו את משמעות פעולה זו".

לדבריהם, "אנשי הקהילה הרפורמית פועלים בדורסנות, מביאים אנשים תמימים לרחבה הדרומית ומבצעים עבורם בר מצווה רפורמית ללא ידיעתם".

עוד באותו נושא:

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו