שיהוק עשויים להעיד גם על מצב בריאותי
שיהוק עשויים להעיד גם על מצב בריאותי צילום: iStock

נשיא ברזיל ז'איר בולסונרו אושפז השבוע לאחר שסבל משיהוק מתמשך ממנו סבל במשך עשרה ימים. בולסונרו בן ה-66 אושפז על מנת לבחון את מצבו ואת הגורם לשיהוקים המתמשכים.

בולסנרו אושפז בתחילה בבית חולים בברזיליה אך לאחר מכן הועבר לבית החולים בסאו פאולו לאחר שאובחן כסובל מחסימת מעיים. בולסנרו טופל על ידי הרופא אנטוניו מקאדו, שטיפל בו גם לפני כ3 שנים כאשר נדקר במהלך מערכת הבחירות במדינה.

למרות השהות בבית החולים, בולסנרו המשיך לעדכן במצבו דרך חשבון הפייסבוק הפופולארי שלו ואף הודה לכל תומכיו על התפילות שלהם. בולסנרו טען בפוסט כי הפגיעה הנוכחית היא ככל הנראה תוצאה של ניסיון הרצח שעבר במהלך מערכת הבחירות בו הוא הותקף ונדקר.

ביום שישי הודיע הנשיא כי הוא מרגיש בטוב וכי הוא עתיד להשתחרר בקרוב, אך עד אתמול הוא עדיין העלה פוסטים מתוך בית החולים. לדבריו "הוא לא יכול לחכות כבר לחזור לעבודה" והוא רק מצפה להמשיך לעבוד למען שגשוגה של ברזיל.

בשבועות האחרונים בולסנרו מתמודד עם ביקורת רבה בעקבות ההתמודדות שלו עם מגפת הקורונה ומתקיימות הפגנות המוניות כנגדו. יחד עם ההפגנות לאחרונה החלה חקירה כנגד בולסנרו בחשד לשחיתות בעסקה שקיימה הממשלה לרכישת חיסונים.