מצליחים לשרוד נפילה מגובה רב
מצליחים לשרוד נפילה מגובה רב צילום: iStock

תושבי יוטה שהסתכלו בימים האחרונים לשמיים יכלו לראות גשם באמצע הקיץ- גשם של דגים. מחלקת משאבי הטבע של המדינה החליטה להגדיל את מספר הדגים באגמים באמצעות זריקתם מהשמיים.

בעשרות השנים האחרונות ממשלת יוטה מנסה לאזן את מספר הדגים שחיים ב200 האגמים שבשטחה, והיא עושה זאת בשיטה יצירתית במיוחד. מבקרים ותיירים רבים נהנים לדוג ברחבי האגמים הפופולאריים וללא הוספה תמידית של אלפי דגים באגמים הם עשויים להיגמר. מכיוון שלא ניתן להגיע אל האגמים בדרך היבשה, הדגים מועמסים על גבי מטוסים ונזרקים מתוכם אל המים.

לדברי המחלקה, הדגים הנזרקים הם קטנים במיוחד, באורך של כ2.5-7.5 ס"מ, והחיכוך עם האוויר מרכך את הנחיתה שלהם למים ומגן עליהם. לפי ההערכות, רובם המוחלט של הדגים שורד את הנפילה ואף מצליח להתאקלם באגם החדש ללא פגע.

בסרטון ויראלי שהעלתה המחלקה לרשת ניתן לראות כיצד נאגרים אלפי הדגים בבטן המטוס ולאחר מכן מושלכים מעל האגמים. בעבר העבירו דגים לאגמים גם על גבי משאיות, אופנועים ואפילו סוסים, אך כיום כל הדגים מועברים בעזרת מטוסים.

העברת הדגים במטוסים איננה יעילה רק מבחינה כספית, אלא גם בטוחה יותר עבור הדגים. כאשר מעבירים את הדגים במשאיות דרך האדמה, לרוב לא ניתן לאכסן אותם במקום עם מספיק חמצן והם עלולים להיפגע. בהעברת הדגים במטוס ניתן להעביר כ35,000 דגים בכל פעם עם מרווח גדול מספיק בשביל לשמור על כמויות חמצן מתאימות.

אז בפעם הבאה שתרצו לצאת לדוג, מוזמנים לחשוב מאיפה הגיעו כל הדגים, והאם מישהו טרח להביא אותם לאגם רק בשביל שיוכלו לדוג אותם שוב?

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו