בריטניה מסירה את כל הגבלות הקורונה

חרף העובדה שהתחלואה בממלכה ממשיכה לשבור שיאים, תיושם החלטתו של ראש הממשלה, שבעצמו נמצא בבידוד, להסיר את המגבלות.

ניצן קידר - ערוץ 7 , י' באב תשפ"א

בריטניה מסירה את כל הגבלות הקורונה-ערוץ 7
לונדון
צילום: רויטרס

האבסורד הבריטי. התחלואה בממלכה שוברת שיאים של חצי שנה כשביממה האחרונה אותרו 48 אלף מאומתים ובזו שלפניה 54 אלף, אבל בריטניה תסיר היום את כל מגבלות הקורונה שהטילה.

הבריטים כבר מכנים את היום (שני) כ'יום החירות'. במסגרת הסרת ההגבלות החליט ראש הממשלה בוריס ג'ונסון כי חובת עטיית המסכות תבוטל ותישאר כהמלצה. גם הגבלות המרחק יוסרו וההגבלות על קיום אירועים לא יהיו תקפות.

האירועים יתקיימו ללא הגבלות קהל - כולל אירועי תרבות וספורט המוניים. גם המסעדות, הפאבים ומועדוני הלילה יפעלו ללא הגבלה וללא צורך בהצגת תעודת מתחסן.

ההגבלות בוטלו רק באנגליה אך נותרו במדינות השכנות השייכות לממלכה - ווילס, סקוטלנד וצפון אירלנד.

לקראת ביטול ההגבלות עוררו ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון ושר האוצר הבריטי רישי סונאק מיני שערורייה לאחר שבאו במגע עם שר הבריאות סג'יד ג'וויד שאובחן כחולה בקורונה.

בדאונינג 10, משכנו של ראש הממשלה, מסרו לאחר שהתברר שהשניים באו במגע עם השר החולה, שהם לא ייכנסו לבידוד אלא "ישתתפו בפיילוט הממשלתי שמאפשר לבצע בדיקות מהירות באופן עצמאי בכל בוקר במשך שבעה ימים".

עוד נמסר כי "בתקופה הזו, השניים יעסקו רק בעניינים ממשלתיים חיוניים".

אלא ששלוש שעות לאחר ההודעה ובעקבות ביקורת ציבורית חריפה במיוחד הודיעו השניים כי הם חוזרים בהם וייכנסו לבידוד מלא.

דוברו של ראש הממשלה הסביר, "ג'ונסון ושר הבריאות ייכנסו לבידוד על פי ההוראות החדשות. הוא לא ישתתף בפיילוט הבדיקות ויפעל כמו כל אזרח".

שר הבריאות כתב בחשבון הטוויטר שלו: "אני מבין את התחושה הציבורית שאין חוק שווה לכולם. כדי להבהיר שהחוק כן שווה בפני כל אדם בבריטניה, אכנס לבידוד כרגיל ולא אקח חלק בפיילוט הממשלתי".