מתוך הסרט
מתוך הסרט צילום: משה אלפרט

כמה פעמים יצא לכם לראות קליפ לשיר שצולם במשך עשרים שנה? כנראה שלא הרבה, וזה מה שהופך את הקליפ החדש לשיר 'בחיק הטבע' למיוחד כל כך.

השיר משמש כחלק מהפסקול לסרט 'כנרת - ים של חיים' של הצלם משה אלפרט, וגם התמונות והצילומים בקליפ לקוחים מתוך הסרט שמתעד את הכנרת ואת חיי הבר שבה. לסרט פסקול ייחודי עם שירים מקוריים שנכתבו על ידי רחל שפירא והולחנו על ידי עילי בוטנר, בהפקתו המוזיקלית של אורי אופיר.

העבודה על הסרט החלה אמנם לפני כעשור, אך החומרים המצולמים נפרשים על פני שני עשורים. הסרט מתעד את הכנרת בצילומים יפיפיים כפי שלא נראו מעולם בקולנוע הישראלי, ומלווה בפס קול ייחודי שהוא מיקס של קולות הטבע ושירים מקוריים, בביצועיהן של ירדנה ארזי ואדר גולד.

העבודה על הסרט דרשה אינטימיות מרבית בעת הצילומים של היצורים הרגישים כל כך לנוכחות האדם. על משה היה להתחבר לחתולי הביצה ולכן גידל את גורי חתולי הביצה כדי ליצור קירבה אמתית ויכולת לחיות איתם מבלי שיחששו ממנו ומהמצלמות. על כך אלפרט קיבל היתר מיוחד מ"רשות הטבע והגנים".

אלפרט הפך למעין אמא עבור הגורים. הוא גידל אותם, הניק אותם לאורך כל שעות היממה ואף היו צמודים אליו בשק חזה מלווים אותו לכל אשר ילך. באותה שנה אלפרט עבד כצלם חדשות עבור רשת הטלוויזיה האמריקאית CBS , כך בשלושת חודשי חייהם הראשונים הם פגשו ראשי ממשלות, פוליטיקאים ואפילו את האפיפיור. בהמשך אלפרט בנה עבורם סביבה טבעית מגודרת ובה כל מאפייני בית גידולם בטבע, סבך קנה ובריכת מים.

חלק מהצילומים לסרט נעשו בתפאורה המיוחדת שמשה אלפרט בנה, בנוסף בחופי הכנרת, שם צילם בעיקר על האי שנחשף מול קיבוץ מעגן עם ירידת מפלס המים. גם אקווריום רחב ממדים נבנה, בו גידל דגי אמנון הכנרת בכדי לעקוב מקרוב אחר חייהם ובפרט בעונת הקינון שלהם, כיוון שמי הכנרת עכורים ויש קושי עצום לצלם מתחת המים. ככל שחלפו השנים והצטבר החומר המצולם, התגבש הסיפור.