"שנאה וצרות עין": ליברמן הרתיח את ליצמן

ח"כ יעקב ליצמן תקף בחריפות את בקשת השר ליברמן לקיים דיון על הטיסות לאומן. "אפילו לא מסתירים את מעשיהם נגד הקשור ליהדות"

מיכל לוי , י"א באב תשפ"א

"שנאה וצרות עין": ליברמן הרתיח את ליצמן-ערוץ 7
יעקב ליצמן
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ח"כ יעקב ליצמן מסיעת יהדות התורה יוצא במתקפה נגד בקשת שר האוצר אביגדור ליברמן לקיים דיון על הטיסות לציון רבי נחמן באומן: "נובעת משנאה, הם אפילו לא מסתירים את מעשיהם נגד כל מה שקשור ליהדות".

"ההיטפלות של ליברמן לנוסעים לאומן נובעת משנאה וצרות עין", אמר ליצמן לעיתון 'המודיע'. "בעוד העומסים בנתב״ג לא מעניינים איש ובכל המדינה לא מתוכננות הגבלות מהותיות, כבר עכשיו נטפלים לחסידי ברסלב שיסעו לאומן לראש השנה. הם אפילו לא מסתירים את מעשיהם נגד כל מה שקשור ליהדות".

"עשרות אלפים עוברים מדי יום בנתב״ג ללא עוררין, אבל אומן כבר זוכה לטיפול ובחינה. בושה וחרפה", הוסיף ליצמן.

גם ח"כ אורי מקלב תקף אמש במליאת הכנסת את ההתייחסות הממשלתית לאומן. לאחר שהרחיב אודות השתיקה הממשלתית למחדלי נתב"ג, אמר כי "דובר אחד כן שמעתי אותו מדבר, עברתי על כל דברי שר האוצר בחודשים האחרונים, לא מצאתי התייחסות אחת לנושא הקרונה, משבר שהיה אמור לעניין אותו יותר מכל אחד אחר, כמי שמופקד על ניהול כספי המדינה המשבר הכלכלי שמביא איתו הסגרים הולכים וחוזרים".

"אך הוא לא לוקח אחריות ולא מדבר. דבר אחר כן עניין אותו אילו הטיסות בחגים. זה נס שהציבור החרדי לא נמצא עכשיו בקרב החולים ב"ה. אין לזה הסבר טבעי אלא השמירה של לימוד התורה, והוא מגיע ומנסה להסית – זה בושה וחרפה. צריכים לקחת אחריות והם לא עושים דבר אלא להאשים".

כזכור, בישיבת הממשלה אתמול העיר השר אביגדור ליברמן כי "שמעתי שיש עוד פעם כוונה להוציא שוב טיסות לאומן. צריך לתת על זה את הדעת". שר הבריאות ניצן הורוביץ השיב: "שר האוצר צודק בעניין זה".