איילת שקד: "ההנהלה של בן אנד ג׳ריס העולמי בחרה ללקק לטרור"

השרה שקד ביקרה במפעל בן אנד ג׳ריס בבאר טוביה וקראה לרכוש את הגלידות מהחברה הישראלית שנלחמת נגד ה-BDS.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ב באב תשפ"א

שרת הפנים, איילת שקד, הגיעה למפעל בן אנד ג׳ריס הישראלי כדי לחזק את הבעלים והמנכ''ל, אבי זינגר, שמסרב לציית להחלטת בן אנד ג׳ריס העולמית להחרים את יהודה ושומרון.

שקד אמרה כי ״לא את בן אנד ג׳ריס הישראלי צריך להחרים - הפוך. צריך לקנות בן אנד ג׳ריס בישראל. אבי זינגר המנכ״ל של בן אנד ג׳ריס ישראל נלחם כבר כמה שנים מלחמת חורמה נגד ארגוני ה-BDS. הוא מסרב לקבל את התנאי של בן אנד ג׳ריס העולמי, להחרים חלקים מישראל, ואנחנו נעשה כל מה שצריך כדי להפוך את ההחלטה שלהם.

''צריך להילחם בבן אנד ג׳ריס האמריקאי", הסבירה שקד וסיפרה: ''אנחנו פועלים מול גורמים יהודיים, קהילות אוונגליסטים ותומכי ישראל בארה״ב ששם יחרימו את הגלידה של בן אנד ג׳ריס עד שהם לא ישנו את ההחלטה הבזויה שלהם.

''ההנהלה של בן אנד ג׳ריס העולמי בחרה ללקק לטרור ולארגונים אנטישמים במקום להיות נאמנה לזכיין ישראלי שכבר שנים רבות מהווה מופת ודוגמה ליצרן ישראלי''.

שרת הפנים הבטיחה כי ''ממשלת ישראל תעשה כל מה שהיא יכולה במישור המשפטי, הצרכני והדיפלומטי נגד היצרן האמריקאי על מנת לשנות את ההחלטה הזו.

''אני קוראת לאזרחי ישראל - את בן אנד ג׳ריס הישראלי צריך להמשיך לקנות, המפעל הזה מעסיק 160 עובדים ועוד הרבה משקים חקלאיים באזור. יש לנו שנה וחצי לשנות את ההחלטה האנטישמית הזו״, כך שקד.

יוסי דגן
צילום: Flash90

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן פנה במכתב למושל טנסי ביל לי ולמושל פלורידה רון דה סנטיס בבקשה שיפעילו את חוק החרם אשר חוקק במדינותיהן, נגד חברת יוניליבר העולמית שאפשרה לחברת בן אנד ג'ריס העולמית המצויה בבעלותה להודיע כי לא תפעל מעבר לקו הירוק.

במכתבו למושל פלורידה כותב דגן: "אני קורא לך להפעיל את חוק ההפליה במסחר כנגד תאגיד יוניליבר אשר ביודעין ביקשו להפלות איזור מסויים בכדי לקדם חרם".

העונש הקבוע בספר החוקים של פלורידה על מעשה כזה לתאגיד עומד על קנס של עד מיליון דולרים.

דגן הביא כדוגמה את רשת הסופרמרקטים co-op אשר הוחרמה על ידי ארבע מדינות בארה"ב בהן פלורידה, לאחר שזו החליטה להחרים מוצרים המיוצרים ביהודה ושומרון. גם ב-2018 מושל פלורידה רון דה סנטיס הודיע כי אם airbnb לא תשנה את החלטתה בנוגע לפעילותה ביו"ש הוא יפעיל נגדה את החוק נגד ה-BDS במדינתו.

ראש מועצת שומרון גם פנה באותו נושא גם למושל טנסי, אשר העבירה גם היא חוק נגד החרם ואמר: "אני קורא לך ידידי, שלא לאפשר לתנועת החרם ה-BDS להמשיך לפעול באנטישמיות כנגד יהודים, ולהפעיל את חוק החרם כנגד חברת יוניליבר העולמית".