צלי קמיסר, תושב סורפסייד שבפלורידה, השתתף אתמול (שלישי) בהלוויה של אחרון הרוגי אסון קריסת מגדל המגורים, ד"ר בראד כהן, איתו התפלל בבית הכנסת.

הקהילה היהודית בעיר עדיין מנסה להתאושש ובעיקר מוקירה תודה לכוחות הישראלים שהובילו את המבצע לאיתור גופות הנעדרים.

"היה סוג של חוסר ודאות לגבי איך להתחיל ולחפש. היה חלק מהבניין שלא קרס וחששו שאם יחפרו שם יותר מדי ייפול החלק שעמד על המחלצים. היה לחץ מאוד גדול מצד המשפחות היהודיות שרצו שהצוות הישראלי של פיקוד העורף יגיע ויעזור בחיפושים. הופעלו לחצים אדירים על גורמים ממשלתיים כדי לאשר את זה. זו פעם ראשונה שמשלחת צבאית על מדים מגיעה לחבור כאן לכוחות המקומיים", מספר קמיסר.

לדבריו, הכוחות מישראל ''הגיעו עם מפות תלת ממד של הבניין והדמיות של הנפילה שערכו בארץ, נפגשו עם המשפחות של הנעדרים ומיפו את הבניין לפי חדרים ולפי היכן בני הבית שהו במהלך הקריסה. היתה הרגשה שהצוות הישראלי נותן את הטון ומחליט מה יקרה בשטח. אני חושב שזו היתה עבודה משותפת בין כל הצוותים שחברו למען המטרה של להציל ולמצוא כמה שיותר אנשים".

"כשריכזו את המשפחות, עלתה דרישה שהמפקד של הכוח הישראלי, גולן ואך, ייתן את העדכון, גם למשפחות לא יהודיות. הם ביקשו ממנו שיישארו עד שכל הגופות יימצאו", הוא מוסיף.

קמיסר מתייחס גם להתמודדות הקהילתית עם האסון. "הקהילה פה חוותה אסון בסדר גודל שלא היה. עברנו את הקורונה יחסית בקלות, לא היו לנו כמעט נפגעים בנפש לעומת קהילות אחרות גדולות. אבל, שלושת השבועות שלנו הגיעו במכה אחת והחורבן והקריסה של הבניין יישארו איתנו לעוד הרבה זמן.

''יש לנו כאן יתומים שאיבדו את שני ההורים, חברים שאיבדו ילדים. הקהילה כאן תחיה תחת הצל של האירוע ואנחנו מקווים שהקב"ה ייתן לנו את הכוחות לעבור את זה ולהתקדם הלאה".

עוד באותו נושא:
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו