להחרים את יו״ש? זו התשובה של אבי קנר לבן אנד ג׳ריס העולמית

בעקבות סערת בן & ג'ריס החליט בעלים של רשת מרכולים בניו יורק על צעד נגדי - צמצום המכירה של ענקית הגלידות ב-70%.

ערוץ 7 , י"ג באב תשפ"א

להחרים את יו״ש? זו התשובה של אבי קנר לבן אנד ג׳ריס העולמית-ערוץ 7
Ben & Jerry's
צילום: Flash90

אבי קנר, בעלים של רשת מרכולים בניו יורק, החליט לצמצם את מכירת בן & ג'ריס בתגובה על הודעת החברה העולמית שתפסיק למכור גלידה ביהודה ושומרון.

קנר הוא בן לישראלים, דובר עברית בעצמו ואחד הבעלים של רשת "מורטון וויליאמס", שיש לה 16 סניפים בעיר ניו יורק.

המרכולים שבבעלותו יצמצמו ב-70% לפחות את המכירות של בן & ג'ריס, ולא יחדשו את המלאי באותו קצב שהם מחדשים כיום. כבר עכשיו מורידים בחברת "מורטון וויליאמס" את הסחורה למקום נמוך יותר במדפים.

בשיחה עם חדשות 12 אמר קנר שהוא קיבל אלפי תגובות תומכות. הוא טוען שחברות נוספות ילכו בצעד הזה, גם כדי לתמוך בישראל, אבל גם כדי לעשות הפרדה בין הפוליטיקה לבין מה שקורה בחנויות המזון ובעולם העסקים.

"כולנו, יהודים ולא יהודים, החלטנו שלא יכולים להמשיך ככה. מקווה שהם ישנו את מה שהם עשו, אבל אם לא - חברות אחרות יראו את זה ולא יעשו אותו דבר", הוסיף קנר.

אתמול הגיעה שרת הפנים, איילת שקד, למפעל בן אנד ג׳ריס הישראלי כדי לחזק את הבעלים והמנכ''ל, אבי זינגר, שמסרב לציית להחלטת בן אנד ג׳ריס העולמית להחרים את יהודה ושומרון.

שקד אמרה כי ״לא את בן אנד ג׳ריס הישראלי צריך להחרים - הפוך. צריך לקנות בן אנד ג׳ריס בישראל. אבי זינגר המנכ״ל של בן אנד ג׳ריס ישראל נלחם כבר כמה שנים מלחמת חורמה נגד ארגוני ה-BDS. הוא מסרב לקבל את התנאי של בן אנד ג׳ריס העולמי, להחרים חלקים מישראל, ואנחנו נעשה כל מה שצריך כדי להפוך את ההחלטה שלהם.

''צריך להילחם בבן אנד ג׳ריס האמריקאי", הסבירה שקד וסיפרה: ''אנחנו פועלים מול גורמים יהודיים, קהילות אוונגליסטים ותומכי ישראל בארה״ב ששם יחרימו את הגלידה של בן אנד ג׳ריס עד שהם לא ישנו את ההחלטה הבזויה שלהם.

''ההנהלה של בן אנד ג׳ריס העולמי בחרה ללקק לטרור ולארגונים אנטישמים במקום להיות נאמנה לזכיין ישראלי שכבר שנים רבות מהווה מופת ודוגמה ליצרן ישראלי''.

שרת הפנים הבטיחה כי ''ממשלת ישראל תעשה כל מה שהיא יכולה במישור המשפטי, הצרכני והדיפלומטי נגד היצרן האמריקאי על מנת לשנות את ההחלטה הזו.

''אני קוראת לאזרחי ישראל - את בן אנד ג׳ריס הישראלי צריך להמשיך לקנות, המפעל הזה מעסיק 160 עובדים ועוד הרבה משקים חקלאיים באזור. יש לנו שנה וחצי לשנות את ההחלטה האנטישמית הזו״, כך שקד.