מנכ"ל NSO: "יש יד מכוונת לקמפיין נגדנו"

מנכ"ל החברה שנטען שתוכנת "פגסוס" שפיתחה שימשה לפריצה לטלפונים של פעילי זכויות אדם: "מקווה שתהיה חקירה, ננקה את השם שלנו".

תגיות: NSO סייבר
ערוץ 7 , י"ג באב תשפ"א

מנכ"ל NSO: "יש יד מכוונת לקמפיין נגדנו"-ערוץ 7
cyber attack
iStock

"נשמח מאוד אם תהיה חקי רה של הפרשה, כדי שנוכל לנקות את השם שלנו", כך אומר שלו חוליו, מנכ"ל חברת ,NSO בעקבות הפרסומים בשורת עיתו נים ברחבי העולם שקשרו את תוכנת פגסוס של החברה לפריצה שביצעו ממשלות לטלפונים הסלולריים של פוליטיקאים, עיתונאים ופעילי זכויות אדם.

בראיון שיתפרסם מחר במוסף "ישראל השבוע", מוסיף חוליו: "אין ולא היה לנו שום קשר לרשימה שפורסמה, ואם יתברר שהיה איזה לקוח שעשה שימוש לרעה במערכת שלנו - הוא ינותק מייד. הוכחנו את זה בעבר, כולל לקוחות הכי גדולים שהיו לנו והפסקנו לעבוד איתם".

חוליו סבור כי מדובר בקמפיין מאורגן. "זה נראה כאילו מישהו החליט ללכת לנו על הראש. הרי יש כל כך הרבה חברות סייבר מודיעין בעולם, אבל כולם מתמקדים רק בישראלים. לעשות כזה קונסורציום של עיתונאים מכל העולם ולהכניס פנימה את אמנסטי - זה נראה כאילו יש פה יד מכוונת".

"אני מאמין שיש שם או את קטאר, או BDS או גם וגם. יש מי שלא רוצה שייבאו לפה גלידות או שייצאו מפה טכנולוגיות. בעיניי זה לא מקרי שבאותו שבוע מנסים למנוע מחברת סלברייט להנפיק בבורסה, מפרסמים תחקיר על חברת קנדירו ואז על חברת קוודרים, ועכשיו אנחנו.

הוא מסביר מדוע אינו מספק הוכחות פומביות לטענותיו. "יש ענייני סודיות, ועניינים של ביטחון לאומי ושל הסכמים מסחריים של המדינות שאנחנו עובדים איתן. שיבוא גורם מדינתי - כל גורם, בכל מדינה - ואני מוכן לפתוח בפניו הכל, שייכנס, שיחפור מלמעלה למטה. תפאדל, שיבואו".

חוליו אומר כי גם החברה עצמה בודקת כל מידע שהגיע אליה, ועד כה שללה את כל הטענות שנשמעו בימים האחרונים בהקשר של פריצה לטלפונים של נשיא צרפת, ראש ממשלת בלגיה, מלך מרוקו ועיתונאים צרפתים. "אנחנו בוחרים בקפידה את הלקוחות, ואנחנו עושים איתם הסכמים מאוד חזקים, שמא פשרים לנו - אם יימצא כי נעשה שימוש לרעה - לנתק להם את המערכת. היו חמישה לקוחות שניתקנו להם את המערכת בשנים האחרונות".

חוליו מגדיר את פגסוס "תוכנה שמצילה חיים", וטוען כי בעולם שבו שיחות מוצפנות, אין כיום אלטרנטיבה אחרת למאבק בפשיעה חמורה ובטרור. הוא מציין כי NSO סירבה למכור ל-90 מדינות ברחבי העולם מחשש שיעשו שימוש פסול בתוכנה.