סיור שדולת ארץ ישראל בנגב
סיור שדולת ארץ ישראל בנגב צילום: דוברות

שדולת ארץ ישראל מסיירת בנגב היום (חמישי) כדי לראות מקרוב את הבנייה הבלתי חוקית ואת מקבצי המגורים של הבדואים.

בסיור משתתפים ראשי השדולה חברי הכנסת יואב קיש ואורית סטרוק, וחברי הכנסת מיקי זוהר, אמיר אוחנה, איתמר בן גביר, שמחה רוטמן ויום טוב כלפון - חבר הכנסת היחיד מהקואליציה.

בראיון לערוץ 7 אמר כלפון: ''אני מייצג 20 אחוז מסיעת ימינה שבראשה עומד ראש הממשלה נפתלי בנט. הסיור בנגב נקבע לפני 4 ימים ולכן יש לדון לכף זכות חברי כנסת שרצו לבוא ולא באו.

''שדולת ארץ ישראל חשובה לי מאוד וכבר ביום השבעה שלי בכנסת חתמתי והצטרפתי לשדולה. אין כאן ענין של קואליציה ואופוזציה. ארץ ישראל היא מעל הכל''. כלפון הזכיר: ''עזבתי את צרפת כדי לגור ולחיות בארץ ישראל".

כלפון הוסיף: "אנחנו מסיירים היום בנגב, אזור שלא נמצא במחלוקת בינלאומית או ישראלית ואני שמח להיות כאן כנציג הקואליציה. שמענו כאן את ראש מועצת עומר פיני בדש ואת תנועת רגבים ואנחנו לומדים על האתגרים והאחריות של מדינת ישראל על הבדואים והנגב".

יש חוסר משילות בנגב?

''בהחלט. אך אסור להתבלבל. זה מצב של שנים כאשר ממשלות ישראל והליכוד לא טיפלו בנושא והיום אנחנו נמצאים במצב נורא שבתים נבנים בצורה לא חוקית, השתלטות על אדמות והזנחה. אני מקווה שהממשלה החדשה בראשות נפתלי בנט תסדיר את מה שנתניהו והליכוד הזניחו".

ח"כים בליכוד ובמפלגה של סמוטריץ טוענים שבנט מכר לרע"מ את הנגב.

"אני מכיר את הביקורת ואני לא מקבל אותה. לא צריך להיות שאנן אבל בנט חושב מחוץ לקופסא וסבור שצריך לפעול בשיתוף פעולה עם רע''מ כדי להסדיר את הנגב. צריך לזכור שהבדואים הם אזרחי ישראל ויש לטפל ולחבר אותם למדינת ישראל לא רק פיזית אלא גם רעיונית ולמנוע השתלטות של גורמים עוינים".

אתה חבר הכנסת היחיד מהקואליציה. איך הקשר שלך עם הח''כים מהאופוזיציה?

''אני ביחסים מאוד טובים איתם, בנתיים. יו"ר השדולה קיש וסטרוק אמרו שמטרת השדולה לקדם ולשמור על ארץ ישראל ואני מסכים איתם. מקווה שבסיור הבא של שדולת ארץ ישראל נראה יותר חברי כנסת גם מהאופוזיציה וגם מהקואליציה".

בן גביר בסיור
צילום: דוברות

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר שמשתתף בסיור בנגב אמר: "במהלך הסיור אני עוקב שוב מקרוב אחרי הבניה הערבית הבלתי חוקית ושומע על העדר המשילות באזור".

ח"כ בן גביר הוסיף: "הזנחת הנגב נמשכת שנים וכעת הממשלה מוכרת את הנגב לבדואים באופן רשמי. אמשיך להגיע לנגב ולהאבק נגד הבנייה הבלתי חוקית, נגד הפרוטקשן שמפעילים מהפזורה הבדואית נגד בעלי עסקים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו