400 חניכי בני עקיבא מארה"ב - בישראל

400 חניכי בני עקיבא מרחבי ארצות הברית הגיעו לביקור בישראל.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , י"ג באב תשפ"א

400 חניכי בני עקיבא מארה"ב - בישראל-ערוץ 7
חניכי בני עקיבא בכותל המערבי
צילום: באדיבות המצולמים

כ-400 חניכי בני עקיבא מארצות הברית הגיעו בשבוע האחרון לביקור בישראל יחד עם חברת 'החוויה הישראלית'. רבים מהם רצו להגיע בשנה שעברה אבל הדבר נמנע מהם בשל מגבלות הקורונה.

ההשתתפות בביקור אושרה רק למחוסנים, כך שרק בוגרי כיתה י' יכלו להשתתף בביקור המרגש. למרות זאת, המארגנים עשו מאמץ לא לוותר על אף חניך והצליחו להביא בנוסף לבני המחזור הנוכחי, עוד 150 חניכים שלא יכלו להגיע לישראל בשנה שעברה.

זהבה זיידמן, בת 23 מניו ג'רזי, השתתפה במחנה קיץ דומה בשנת 2014 כשהייתה חניכה בבני עקיבא. היום היא מדריכה קבוצה המשתתפת במחנה ובשבילה זו סגירת מעגל. "נשארו לנו בארץ עוד כמה שבועות של טיולים ופעילויות אבל עבורי זו גם סגירת מעגל", אמרה.

"עד הרגע האחרון לא היה ברור האם נוכל להגיע אבל בסוף הצלחנו", ציינה. "הדבר שהכי ריגש אותי עד עכשיו הוא העמידה שלנו, 400 חניכות וחניכים בטייל ארמון הנציב מול חומות העיר העתיקה בעיצומו של תשעה באב וראינו את בניינה של ירושלים מול עינינו".

החניכים בטייל ארמון הנציב
צילום: באדיבות המצולמים

לדברי חנה פרי-זן, יו"ר חברת 'החוויה הישראלית' שארגנה את הביקור: "למרות כל הקשיים וכל המהמורות שבדרך הצלחנו להביא לישראל הקיץ את בני ובנות הנוער האלה לביקור יחיד מסוגו בישראל. הקשר הבלתי אמצעי הזה של יהודים למולדתם הוא שיאפשר את שמירת הגחלת".