כוכבי הסדרה 'שבאבנקים' התאספו השבוע (שלישי) במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב להשקה חגיגית של העונה השנייה של הסדרה המצליחה של HOT.

השחקנים עומר פרלמן, ישראל אטיאס, דניאל גד, אורי לייזרוביץ', מאיה ורטהיימר, עומר חזן, אוראל צברי, דניאל מורשת, ליר כץ, דנה פריד, אביב פנקס ועוד רבים נכחו והתרגשו לקראת שידור העונה השנייה.

בשיחה עם ערוץ 7 סיפרו הכוכבים איך זה להפוך לכוכב במגזר הדתי והחרדי וסיפקו את כל הפרטים המעניינים שמותר להם לספק עוד טרם שידור העונה.

השחקן אוראל צברי, שהצטרף בעונה הנוכחית לסדרה ויגלם את דמותו של טפירו אמר כי זה "כיף גדול להצטרף לעונה הזאת וכיף גדול להצטרף לקאסט המדהים הזה". הוא הוסיף בהתלהבות: "מה נשמע ערוץ 7?".

אורי לייזרוביץ', המגלם את דמותו המפורסמת של גדליה, סיפר איך התפקיד מחזק אותו. "אני כל הזמן מתחזק", אמר. "כל יום שעובר אני מתחזק, אבל ההתחזקות שלי היא יותר פנימית. היא פחות חיצונית".

עומר פרלמן, המגלם את דמותו של דב לייזר בראון, אמר: "זה מרגש מאוד כי זה היה לא צפוי. ציפינו להצלחה בחברה החילונית, לא ציפינו להצלחה בחברה החרדית. זה כבוד גדול שהם רואים ביננו יצוג שהוא מכבד ושהוא חיובי ואני עף על זה. יש לי עוד ועוד חברים חרדים ואני מת על זה".

מאיה ורטהיימר, המגלמת את דמותה של דבורה בראון, אמרה שהחשיפה שהיא מקבלת במגזר הדתי זה "מרגיש לי כבוד גדול. מבחינתי זה הכל אותו דבר, אבל יש משהו בזה שגם המגזר החרדי בקושי צופה בטלוויזיה ושהוא בוחר את התכנים במדויק, ולאור העובדה שאני מצליחה לעשות עבודה טובה בעיניהם וזו זכות ענקית".

השחקן ישראל אטיאס, המגלם את דמותו של מאיר סבג, סיפר מה שאפשר לספר על הדמות שלו בעונה השנייה. "בעונה השנייה אני עובר קשיים רבים שבסופו של דבר מעבירים איזו ביקורת שהיא חיובית. אני מקווה שזה יחולל שינוי".

ולסיום, לעומר פרלמן יש מסר מיוחד לגולשי אתר ערוץ 7: "אני מקווה שהם יתרגשו ויתחברו, וירגישו שהסדרה מדברת על הקונפליקטים שמטרידים אותם, ותתן איזושהי תשובה לדברים שהם עוברים ביום יום שלהם. אני מודה להם שהם כזה קהל נאמן ומדהים".