יוסי דגן ואבי זינגר
יוסי דגן ואבי זינגר צילום: מוא''ז שומרון

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הגיע למפעל בן אנד ג'ריס בבאר טוביה, נפגש עם מנכ''ל החברה אבי זינגר והודה לו באופן אישי על עמידתו האיתנה לצד ההתיישבות, לאחר שזה הודיע לבן אנד ג'ריס העולמית שלא ימשיך לעבוד איתם אם יבקשו ממנו להחרים את תושבי יהודה ושומרון ולא למכור שם את הגלידה המפורסמת.

"באתי לכאן כדי לחזק את האיש היקר אבי זינגר שהוא יהודי גאה וישראלי גאה שעמד באומץ מול לחצים כלכליים, ואמר בצורה הפשוטה ביותר - אנחנו חברה כחול לבן ואנחנו חלק ממדינת ישראל", אמר דגן.

"אני קורא כראש המועצה האזורית שומרון לכל אזרחי ישראל ולכל אוהבי ישראל בעולם, לרכוש את המוצרים של בן אנד ג'ריס ישראל, ולחזק תוצרת כחול לבן ואת האיש היקר הזה ו-200 העובדים שלו הישראלים שעושים את הגלידה הכי משובחת ומראים לעולם מה זו ערבות הדדית ומה זה עם ישראל החזק והאיתן''.

ראש מועצת שומרון אמר לזינגר: ''אנחנו עומדים לצדכם יחד, אני קורא מכאן לראש הממשלה ולכל שרי הממשלה - זה המבחן שלכם. אם כאן תהיה קריסה כל המפעלים הבינלאומיים יהיו חשופים לטרור כלכלי ולטרור תעמולתי של ארגוני הבי-די-אס אולם אם כפי שהיה במקרים אחרים מדינת ישראל תחזיר מלחמה שערה, ויש לה את הכלים הכלכליים והמשפטיים לנצח די בקלות בדבר הזה, אם ממשלת ישראל תחליט שהיא נלחמת - אפשר לנצח את הבי-די-אס ואת החרם. העם מצפה שתהיו תקיפים לא רק בדיבורים אלא גם במעשים".

אבי זינגר מנכ''ל בן אנד ג'ריס ישראל הודה לראש מועצת שומרון ואמר: "קודם כל תודה רבה, אנחנו מעריכים את התמיכה ואת הרצון לעזור, זה מחזק את הלב ואותנו בשעת המשבר הזו, אנחנו רוצים שכולם יהנו מהגלידות של Ben & Jerry's ישראל ויתמכו בנו".

בנט עם השגרירים
בנט עם השגרירים צילום: חיים צח / לע"מ

ראש הממשלה נפתלי בנט נפגש אתמול עם משלחת שגרירים לארה"ב ושגרירים לאו''ם בראשות השגריר גלעד ארדן בקריה בתל אביב, ואמר: "מי שחושב להפוך את החרם על מדינת ישראל לעניין של שיווק או מיתוג, יגלה שזו ההחלטה העסקית הגרועה ביותר שהוא קיבל.

''רק הצרכנים, ודאי בישראל, אבל גם בארה"ב ובמדינות אחרות, לא חושבים שלקחת את הצד של חמאס זה 'קול'. אנחנו נפעל בעניין הזה בכל האמצעים, גם החוקיים. מי שמחרים את ישראל - שחטאה היחיד הוא שהיא נלחמת בטרור, צריך לדעת שיהיה לזה מחיר".

שגריר ישראל לארה"ב ולאו"ם, גלעד ארדן, אמר כי "דווקא בימים אלה, כשחברות עסקיות נכנעות ללחצי ה-BDS ומכניסות שיקולים פוליטיים אנטי ישראלים להחלטותיהן, החשיבות של ביקור שגרירי האו"ם בארץ גדולה במיוחד. בעקבות הביקור בארץ התחייבו השגרירים להשפיע על עמדת מדינותיהם ולעמוד לצד ישראל במאבקים שלנו כנגד הצביעות ואפליית ישראל באו"ם ובזירה הבין לאומית".