אבישג סמברג
אבישג סמברג צילום: רויטרס

המדליסטית האולימפית הטרייה אבישג סמברג סיפרה רגע אחרי הזכייה על אנקדוטה שמרגשת אותה בתוך כל רגעי התהילה.

כזכור, לוחמת הטאקוונדו אבישג סמברג (עד 49 ק"ג) הביאה מדליית ארד באולימפיאדת טוקיו 2020, אחרי שניצחה את רוקייה אילדירים הטורקייה 22:27.

סמברג הופתעה והתרגשה לגלות מיד לאחר הקרב ההיסטורי שהקהל הישראלי הלך בהמוניו לפרגן לה בחשבון האינסטגרם. בתוך ספורות נוספו לה עשרות אלפי עוקבים ברשת החברתית.

"הדבר שהכי מרגש אותי זה העוקבים באינסטגרם", היא אמרה לחדשות 12. "לפני שהתחילו הקרבות אתמול היו לי 18 אלף ותוך כדי הקרבות ראיתי שזה עולה ואמרתי לעצמי 'אני חייבת עוד קרב כדי שזה יעלה עוד'. עכשיו יש לי כבר יותר מ-90 אלף ואני רק רוצה שזה יעלה עוד ועוד".

ראש הממשלה נפתלי בנט שוחח הבוקר (ראשון) עם סמברג וברך אותה לרגל זכייתה. "הבאת גאווה ענקית וחיממת את לב העם, לא רק בהישג האדיר שלך אלא גם בצורה שהתבטאת ובמסר שהעברת לנוער בישראל. נושא ההתמדה והמאמץ המתמשך הוא הסיפור. כולם רואים את הזוהר עכשיו סביב הזכייה, אבל המאמץ היומיומי, הקושי, האתגר, הם הסיפור האמיתי", פתח בנט את השיחה.

לדבריו, "אני חושב עכשיו על כל ילד וילדה והחלומות שלהם, החל מסיירת מטכ"ל, דרך להיות מדענית ועד ללהיות פסנתרן, המסר שלך אליהם הוא עבודה קשה. בגלל התרבות השלטת היום, ילדים רבים חושבים שדברים קורים מהר, אבל אין דבר כזה הצלחה בלי התמדה ומאמץ. רוב הזמן זה אפור וקשה. אני רוצה לבקש ממך שתבטאי את זה, את ערך המאמץ, באמצעות הקשב הציבורי והמעמד אליו את נכנסת".

סמברג הודתה לבנט על השיחה ואמרה, "זה כבוד עבורי להוות דוגמא והשראה לבנות צעירות, ולתת דוגמא להגשמת חלום. אני מאמינה שמה צריך לקרות קורה. אני באה ועושה את העבודה הכי טובה ומבחינתי מה שיהיה - יהיה טוב. אני יודעת שנתתי מעצמי את המקסימום, אם ישבתי בבית במהלך תקופת הקורונה והייתי צריכה לנוח, כנראה שזה מה שהיה צריך לקרות. בסוף הגעתי ללהגשים את החלום".