סמל האולימפיאדה
סמל האולימפיאדהצילום: רויטרס

אחרי היום הראשון בו נרשמה היסטוריה עם זכיה במדליית הארד לראשונה בענף הטאקוונדו, היום (ראשון) הסתיים היום השני של המשחקים האולימפיים בטוקיו שביפן ללא אף מדליה לזכות המשלחת הישראלית.

למעשה, המשלחת הישראלית הייתה קרובה להשיג מדליה היסטורית נוספת במשחקים האולימפיים, כשעומר שפירא בת ה-27 הייתה קרובה מרחק דקות בלבד מזכיה היסטורית במדליית כסף במירוץ האופניים של המשחקים האולימפיים.

שפירא תושבת עוטף עזה הייתה כבר במקום השני במירוץ כשפתחה פער שיא של 10 דקות מכל היתר, אך 4 קילומטר לסיום המירוץ הצליחו קבוצת הרוכבים מאחוריה לצמק את הפער ודחקו אותה עד למקום ה-24.

גם הג'ודוקא ברוך שמאילוב היה קרוב עד מאוד למדליה, הראשונה של ישראל בענף שבו הציפיות מזכייה במדליה גדולות, כשהצליח להעפיל לקרב על המדליה עם ניצחון מרשים בבית הניחומים לאחר הפסד ברבע הגמר. בדומה לשפירא, גם שמאילוב הסתפק רק בכמעט כשהפסיד בתום דרמה גדולה בקרב על מדליית הארד וכמו חברתו לענף, שירה ראשוני, גם הוא לא הביא לישראל את המדליה הנכספת בענף ההישגי ביותר בתחרויות העולמיות.

גם הג'ודוקא גילי כהן סיימה את האולימפיאדה ללא מדליה ובהתעמלות המכשירים, המתעלמת הישראלית הצעירה ביותר, ליהיא רז בת ה-17 סיימה במקום ה-46 בהופעתה הראשונה במשחקים האולימפיים.

בענף הגלישת גלים שזו הפעם הראשונה שהוא מופיע במשחקים האולימפיים, ענת ליליאור סיימה את דרכה אחרי שני סיבובים, כשבמהלך הסיבוב השני ליליאור הייתה במיקום מצויין, בין שלוש הראשונות מתוך בית של חמש גולשות, מה שהיה יכול להספיק לה על מנת לעלות לשלב הבא. עקיפה בגל האחרון הורידה אותה למקום הרביעי וסיים עבורה את הדרך באולימפיאדת טוקיו.

אחת התקוות הגדולות של המשלחת הישראלית למדליה, קטי ספיצ'קוב הגולשת פתחה בצורה טובה מאוד את יום הגלישה הראשון, אך כרגע היא עדיין רחוקה ממדליה. כמוה, גם הגולש יואב כהן שסיים את יום השיוט הראשון בצורה מעולה עם המקום השני, בניגוד לשי קקון שנמצאת במקום ה-29 אחרי ההופעה הראשונה שלה במשחקים האולימפיים.

השחיינית הישראלית הבכירה אנסטסיה גורבנקו, הגיעה למקום ה-4 במקצה שלה עם תוצאה של 59.90 שניות, 12 מאיות מהשיא הישראלי מה שהעניק לה את המקום ה-12 במוקדמות שהעלה אותה אל שלב חצי הגמר ואילו יעקב טומרקין רשם אכזבה גדולה כשהגיע רק עד למקום ה-31.

קסניה פוליקרפובה מענף הבדמינטון וסרגיי ריכטר הקלע רובה אוויר, לא הצליחו להעפיל לשלב הבא והיו רחוקים מהיכולת הטובה שלהם שהביאה אותם עד לאולימפיאדה הנוכחית.