רוני דניאל
רוני דניאל צילום: Miriam Alster/FLASH90

הפרשן הצבאי של חדשות 12, רוני דניאל, הלך היום (שני) לעולמו בגיל 73 בעקבות אירוע לבבי.

דניאל היה כתב ופרשן לענייני צבא וביטחון של חברת החדשות במשך שלושה עשורים, מאז הקמתה בשנת 1993.

הוא הותיר אחריו אישה ושני ילדים. מועד הלוויתו טרם נקבע.

בהודעת חדשות 12 נכתב: "חברת החדשות מבכה את מותו של חברנו, הפרשן הצבאי רוני דניאל, שהלך לעולמו היום בגיל 73. רוני, יליד 1947, היה הפרשן לענייני צבא וביטחון של חברת החדשות מאז היווסדה ב-1993, יהי זכרו ברוך".

ראש הממשלה נפתלי בנט ספד לדניאל: "רוני דניאל, האיש ששילב עיתונות עם פטריוטיות וציונות, הלך היום לעולמו. רוני לא היה רק פרשן צבאי. הוא היה קולה של תקופה אחרת, של ארץ ישראל הטובה, של אהבת המדינה ושמירה על ביטחונה, של הקיבוץ והעיר גם יחד.

''ביקר כשצריך, נתן מילה טובה כשהגיע. הוא יחסר לכולנו על המרקע, ובלבבות. תנחומיי למשפחה וחיבוק גדול. יהי זכרו ברוך", כך בנט.

רוני דניאל בראיון לערוץ 7

נשיא המדינה יצחק הרצוג ספד: ״'להיות ישר והגון זו לא הבלחה של רגע זו דרך חיים'. כך תיאר בפניי רוני דניאל את תפיסת עולמו בהודעת הוואצאפ האחרונה שכתב לי לפני מספר שבועות. איבדנו את פס הקול הייחודי, הישר והבוטח, ההגון והמקצועי של עיתונאי אוהב אדם, אוהב המדינה ואוהב העם.

''רוני דאג במשך שנים, מדי יום ביומו לכל חייל וחיילת ולביטחונה של מדינת ישראל מאז היה לוחם ומפקד במלחמת ששת הימים ועד יומו האחרון. תנחומיי הכנים והדואבים למשפחתו של רוני ולכל אוהביו הרבים. יהי זכרו ברוך'', כך הרצוג.

רוני דניאל נולד בבגדאד ועלה לישראל בגיל 3, התגורר בקיבוץ מעוז חיים והתגייס לשרת בנח''ל. דניאל היה לוחם ועבר קורס קצינים. במלחמת ששת הימים לחם בקרב אום-כתף בחזית המצרית, נפצע מרסיסים אך חזר לחזית. דניאל לחם גם במלחמת ההתשה. בשירות המילואים הוא שימש כמג"ד וסמח''ט.

את דרכו העיתונאים החל דניאל ב-1971 ככתב תחבורה וחקלאות בקול ישראל. מונה לכתב צבאי ובהמשך כיהן כראש חטיבת החדשות בתל אביב ועבד גם בגלי צה"ל. מאז שנת 1993 הוא הכתב לענייני צבא וביטחון של חברת החדשות בערוץ 12.

"אני זוכה לאהדה", סיפר רוני דניאל בפודקאסט "סמול טוק" של חדשות 12 לפני כ-3 שנים. "לעיתים קרובות זה מביך אותי. גם הביטוי "מר ביטחון" מביך אותי - מרי ביטחון אלו הלוחמים בשדה והמפקדים שלהם".

עוד סיפר דניאל בריאיון: "אשריי שאני מתפרנס ממשהו שאני אוהב לעשות, אני עובד ואני אוהב את העובדה שלי ואת החבר'ה הצעירים שמקיפים אותי. זו חברות יפה ואלו אנרגיות צעירות, ואם אני יכול לתרום במשהו... אנחנו צריכים לתרום לקידום הדור הבא".

עוד באותו נושא:

סגל, מצליח ורוני דניאל בעימות סוער חדשות 12

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו