מתנגד לקיצור השירות. הרמטכ"ל כוכבי
מתנגד לקיצור השירות. הרמטכ"ל כוכבי צילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי ספד לפרשן הצבאי של חדשות 12 רוני דניאל, שהלך לעולמו היום (שני) כתוצאה מדום לב.

"רוני דניאל היה אדם, מפקד ועיתונאי משכמו ומעלה", ספד הרמטכ"ל כוכבי. "צה"ל כולו, וגם אני באופן אישי, עצובים על מותו ומצטערים על לכתו".

לדבריו, "רוני היה בן אדם, ציוני, נאמן ואמיתי, עיתונאי שקודם כל היה מחויב לדווח אבל גם לבקר, לתמוך ולהביע הזדהות. מהניסיון הרב שלי איתו הוא מעל הכל אהב את צה"ל, חייליו ומפקדיו".

דובר צה״ל, תא"ל רן כוכב (רנכו), אמר: "נמסרה לנו הבוקר הודעה מצערת על מותו של רוני דניאל זכרונו לברכה. רוני, פרשן ועיתונאי ותיק, מקצועי, מנוסה, חרוץ ובקיא בהילכות המלחמה, מפקד ולוחם בעברו, גדל בשורות צה"ל ולחם עם חיילי צה"ל במערכות ישראל".

"גם ככתב צבאי, רץ עם כולנו בתרגילים והצטרף למבצעים, לומד וסקרן, ביקורתי כשצריך ותמיד אוהב את צה"ל. צה"ל כולו אבל את מותו ומצטער על לכתו של עיתונאי לוחם", ציין.

ראש השב"כ, נדב ארגמן: "עשייתו העיתונאית של רוני דניאל מלווה את העשייה הביטחונית של מדינת ישראל למעלה משישה עשורים. אהבתו למדינת ישראל לצד תשוקתו לעשייה עיתונאית, בלטו לעין כל. עוד מימיו בשדות של קיבוץ מעוז חיים, ובמהלך הקריירה העיתונאית המפוארת, לצד התואר פרשן, רוני היה ונותר איש שטח בכל רמ״ח אבריו. קולו יחסר בתקשורת הישראלית. משתתפים בצערה הכבד של המשפחה. יהי זכרו ברוך".