אריה לוי, יו"ר 'הצלה יו"ש ללא גבולות' עמד בראש משלחת שחזרה מגרמניה ובלגיה כדי לסייע באיתור נעדרים מהשטפונות הכבדים שהיו שם.

"הארגון שלנו הוקם בברכת ובהוראת הרב מרדכי אליהו זצ"ל בשנת 2000 בשנות האינתיפאדה השנייה. בשנת 2004 היה את הצונאמי המפורסם עם רבבות פצועים והרוגים וכשנכנסתי ללשכתו של הרב הוא אמר לנו לצאת ולצלם כדי שכל העולם ישמע שאנחנו עושים את זה ונעשה הסברה למדינת ישראל", אומר לוי שהתארח באופן ערוץ 7.

על הטיפול בזירות המסובכות הוא מספר, "השתתפתי ברוב המשלחות בחיי שהיו למדינות עולם השלישי במקומות שלא היה נראה הבדל בין מה שהיה לפני האסון ואחריו. כאן ראינו שדות מוריקים ובתים מדהימים ומאה מטרים אחר כך חורבן של ממש. הכל נמחק מעל פני האדמה. הצלחנו לאתר אנשים שחיפשו אחריהם. עזרנו גם בדברים בסיסיים כמו לארגן את דו"חות הנעדרים".

"באחד המקרים קראו לנו לעזרה וטיפלנו בנתינה סורית שנפלה במדרגות ונפצעה. היא לא דיברה אנגלית או גרמני ואחד מהחבר'ה שלנו דיבר ערבית. כשהגיע הצוות הגרמני ביקשו מאיתנו ללוות אותה לבית חולים כי הם לא יודעים לתקשר איתה. בעלה היה בשוק ואמר: 'אני כל כך שמח שבאתם להציל אותנו, אפילו שזה מישראל", מוסיף לוי.

המסר המרכזי שלו הוא שהישראלים אהודים בעולם הרבה יותר ממה שמוצג לציבור. "כל ישראלי חייב לדעת את זה: אל תיבהלו, אוהבים אותנו בעולם ויודעים שאנחנו פרפקציוניסטים בתחום הזה של הצלת נעדרים. בכל מקום שהגענו עם דגל ישראל, כולם קלטו אותנו. קבלת הפנים היתה מדהימה. זו הסברה חיובית לעם ישראל".