דניאל (שני מימין) עם הרמטכ"ל דוד אלעזר ברמת הגולן
דניאל (שני מימין) עם הרמטכ"ל דוד אלעזר ברמת הגולן צילום: במחנה, מיקי צרפתי, באדיבות ארכיון צה"ל

לזכרו של הפרשן הצבאי: ארכיון צה"ל במשרד הביטחון פרסם תמונות נבחרות של רוני דניאל שהלך לעולמו בגיל 73.

דניאל, הפרשן הצבאי של חדשות 12, נפטר לאחר אירוע לבבי. דניאל היה כתב ופרשן לענייני צבא וביטחון של חברת החדשות במשך שלושה עשורים, מאז הקמתה בשנת 1993. הוא הותיר אחריו אישה ושני ילדים. מועד הלוויתו טרם נקבע.

בהודעת חדשות 12 נכתב: "חברת החדשות מבכה את מותו של חברנו, הפרשן הצבאי רוני דניאל, שהלך לעולמו היום בגיל 73. רוני, יליד 1947, היה הפרשן לענייני צבא וביטחון של חברת החדשות מאז היווסדה ב-1993, יהי זכרו ברוך".

רוני דניאל עם הרמטכ"ל אמנון ליפקין שחק ואלוף עמירם לוין
צילום: במחנה, בן פרג', באדיבות ארכיון צהל במשרד הביטחון

הורדת הדגל באוגדת עזה עם סיום מבצע ההתנתקות
צילום: שרון חדד באדיבות ארכיון צה"ל במשרד הביטחון
רוני דניאל במשרדו ב-1989
צילום: במחנה, טוניק, באדיבות ארכיון צה"ל במשרד הביטחון
רוני דניאל באפריל 1989
צילום: במחנה, סיון בן מיור, באדיבות ארכיון צהל במשרד הביטחון

ברהנו טגניה נפרד בדמעות מחברו הקרוב רוני דניאל מתוך "שש עם", חדשות 12

שר הביטחון בני גנץ סיפר היום לאחר ההודעה של מותו של רוני דניאל: ''לפני שבועיים פגשתי את רוני דניאל. הוא לא פתח בשיחה על ביטחון המדינה, הוא סיפר לי בעצב שהוא דואג למדינה. בכאב הוא שיתף אותי בצער שלו על מצוקת החקלאים, בגעגועים שהוא חש לממלכתיות הישראלית.

''רוני צמח מהשטח, ומעמדו נבנה במשך שנים על בסיס יושר, אנושיות ומקצועיות. הוא לחם במלחמת ששת הימים ויום הכיפורים, הגיע לכל מקום בו היו חיילים, סיקר את ביטחון ישראל בשגרה ובחירום. בעשרות שנים של עבודה, ידע רוני להיות קודם כל בן אדם''.

גנץ אמר: ''אתגעגע אליך רוני, לפטריוטיות, לאהבת הארץ והערכת היושר. אתגעגע לחברות. יהי זכרך ברוך''.

עוד באותו נושא:

הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי ספד: "רוני דניאל היה אדם, מפקד ועיתונאי משכמו ומעלה. צה"ל כולו, וגם אני באופן אישי, עצובים על מותו ומצטערים על לכתו".

לדבריו, "רוני היה בן אדם, ציוני, נאמן ואמיתי, עיתונאי שקודם כל היה מחויב לדווח אבל גם לבקר, לתמוך ולהביע הזדהות. מהניסיון הרב שלי איתו הוא מעל הכל אהב את צה"ל, חייליו ומפקדיו".

דובר צה״ל, תא"ל רן כוכב (רנכו), אמר: "נמסרה לנו הבוקר הודעה מצערת על מותו של רוני דניאל זכרונו לברכה. רוני, פרשן ועיתונאי ותיק, מקצועי, מנוסה, חרוץ ובקיא בהילכות המלחמה, מפקד ולוחם בעברו, גדל בשורות צה"ל ולחם עם חיילי צה"ל במערכות ישראל".

"גם ככתב צבאי, רץ עם כולנו בתרגילים והצטרף למבצעים, לומד וסקרן, ביקורתי כשצריך ותמיד אוהב את צה"ל. צה"ל כולו אבל את מותו ומצטער על לכתו של עיתונאי לוחם", ציין.

ראש השב"כ, נדב ארגמן: "עשייתו העיתונאית של רוני דניאל מלווה את העשייה הביטחונית של מדינת ישראל למעלה משישה עשורים. אהבתו למדינת ישראל לצד תשוקתו לעשייה עיתונאית, בלטו לעין כל. עוד מימיו בשדות של קיבוץ מעוז חיים, ובמהלך הקריירה העיתונאית המפוארת, לצד התואר פרשן, רוני היה ונותר איש שטח בכל רמ״ח אבריו. קולו יחסר בתקשורת הישראלית. משתתפים בצערה הכבד של המשפחה. יהי זכרו ברוך".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו