גלית דיסטל אטבריאן
גלית דיסטל אטבריאן צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הצעת החוק של ח"כ שרן השכל (תקווה חדשה) לאי הפללת צרכני קנאביס תעלה מחר (רביעי) להצבעה במליאת הכנסת.

נציגי עמותת ליגלייז, המקדמים לגליזציה של קנאביס, סיפרו כי ח"כ גלית דיסטל אטבריאן מהליכוד לא תתנגד לחוק ותמנע מהצבעה.

מהעמותה נמסר: "עמותת ליגלייז קוראת לכל חברי הכנסת של הליכוד לנהוג כמו ח"כ דיסטל אטבריאן, לעמוד בהבטחת הבחירות שלהם ולא לתקוע אצבע בעין למאות אלפי צרכני קנאביס ועשרות אלפי חולים אשר נרדפים כעבריינים".

זמן קצר לאחר הודעת העמותה הכחישה חברת הכנסת ומסרה: ''מדובר במידע שגוי. אמנם ח"כ דיסטל תומכת באי-הפללה, ולכן הגישה הצעת חוק בנושא מטעם סיעת הליכוד בשיתוף עם ח"כ לוי-אבקסיס, אך יחד עם זאת ולמען הסר ספק – כפי שנהגה בעבר ותנהג גם בעתיד, ח"כ דיסטל אטבריאן תמלא אחר החלטות הנהלת אופוזיציה בכל הצבעה''.

בתוך כך, חברי מרכז הליכוד מנסים לשכנע את חברי הכנסת של הליכוד להימנע בהצבעה על חוק הקנאביס, "פעלנו בכל הממשלות הקודמות עם הליכוד כדי שחוק הקנאביס יאושר. בחוק הקנאביס אין קואליציה או אופוזיציה יש מעל 70 אחוז מתפקדי הליכוד שבעד החוק. אנחנו יודעים שקשה להם להצביע בעד החוק ועם הקואליציה אז לפחות שימנעו בהצבעה", מספרים חברי מרכז הליכוד לערוץ 7.

"חברי הכנסת של הליכוד אומרים לנו 'אם יש לנו הזדמנות לנקום בקואליציה אנחנו ננקום ונצביע נגד', ואנחנו שואלים אותם 'במי אתם נוקמים? בילדים חולים? בחיילים? בהלומי קרב?'.

עוד באותו נושא:
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו