ח"כ שרן השכל
ח"כ שרן השכל ערוץ 7

ראשי סיעות הקואליציה לא הצליחו לגבש את הרוב הדרוש עבור החוק לאי הפללה של צרכני קנאביס, והחליטו להוריד את החוק מסדר היום של מליאת הכנסת.

את החוק הגישה ח"כ שרן השכל ממפלגת תקווה חדשה, ובקואליציה לא מצליחים להעביר אותו במליאת הכנסת בשל התנגדות של מפלגת רע''מ.

חוק אי-ההפללה יאסור עישון קנאביס רק במקומות ציבוריים, כמו לגבי סיגריות. בכל שאר המקומות ייאסר על שוטרים לחפש על גופו של אדם, לעכב אותו או לעצור מי שמעשן גראס. במקביל יתחיל הליך שבמסגרתו כל אדם שיש נגדו רישום פלילי מהשנים האחרונות בגין אחזקת קנאביס יוכל לפנות לשר המשפטים ולבקש מחיקה.

הבוקר הגיעו אל הכנסת הורים לילדים המטופלים על ידי קנאביס רפואי, על מנת לשכנע את חברי הכנסת לתמוך בהצעת החוק.

סגן השר במשרד ראש הממשלה, ח"כ אביר קארה (ימינה), אמר להורי הילדים שמדובר בחוק חשוב והוא תומך בו באופן מלא אך יחד עם זאת כדאי לחכות אחרי הפגרה כדי להשיג את הרוב לאישור החוק.

לילך בצון, אמא לילד שמטופל על ידי קאנביס רפואי אמרה לערוץ 7: ''הגענו היום לכנסת לשכנע את חברי הכנסת בחשיבות החוק להוצאת ה-cbd מפקודת הסמים, דבר שמשרד הבריאות הבטיח לעשות לפני כשנתיים. הילדים שלנו אמורים להיות מעל הפוליטיקה ואנחנו מקווים שנלחמים פה על החיים של הילדים שלנו ולא קרבות על אגו פוליטי".

"אלה שטוענים שהדבר יביא לצריכת סמים של בני נוער ועלייה של מסוממים ברחובות לא מבינים שמדובר בטיפול מציל חיים. בגלל שמישהו ינצל את החוק אסור שמישהו אחר יפגע", טענה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו