הפנינג קיץ בקומי אורי, השבוע
הפנינג קיץ בקומי אורי, השבוע צילום: קומי אורי

הנהגת היישוב יצהר נפגשה היום (חמישי) עם מפקד מחוז ש"י במשטרה, ניצב עוזי לוי. פגישה רשמית כזו לא אירעה בשש השנים האחרונות.

על פי הדיווח של כתבת ''כאן'' כרמל דנגור, הפגישה נערכה בעקבות האירועים החריגים במאחז קומי אורי הסמוך ליצהר. המאחז מוגדר שטח צבאי סגור מזה קרוב לשנתיים.

במזכירות יצהר סיפרו על הפגישה ואמרו: ''העלנו את הטענות בדבר אלימות שוטרים, ואת הדרישה החד משמעית של הישוב להפסקת הצו בגבעת קומי אורי. בנוסף ביקשנו מהממ"ז לקדם את הליכי הסדרת הצומת הקטנה ואת מעצר תוקפי הנערים בחווארה. הפגישה התקיימה באווירה חיובית מאוד, ואנו תקווה כי בקרוב נראה שינוי בשטח''.

ישי שיינמן, תושב הגבעה שמתגורר במקום מאז הקמתה, סיפר השבוע על שגרת חייהם ה"מטורפת" כלשונו בשנתיים האחרונות: "כמעט שנתיים שלמות יום יום, מוצבים בגבעה כעשרה שוטרים במטרה למנוע מבייביסיטר להיכנס לשמור לנו על הילדים, מקרובי משפחה שיבואו לבקר או מנשים בישוב להביא עוגות ליולדת שמתגוררת בגבעה".

"את כלי העבודה הכבדים איתם אני עובד יום יום ברחבי הארץ, אני צריך לסחוב ברגל מהבית עד למחסום מאות מטרים כי למעסיק שלי שמחזיר אותי הביתה בסוף יום העבודה, אסור להיכנס עם הרכב לגבעה".

"גם כשמשפחת דנינו שמתגוררת בגבעה, היתה צריכה להביא מוהל שיבדוק את התינוק הרך אחרי ברית המילה, מנעו השוטרים ממנו להיכנס והם נאלצו לטלטל את התינוק עד לביתו של המוהל", סיפר שיינמן.

"רק אתמול ממש בזמן שבו נזרקו בקבוקי תבערה בחווארה, ועמדת צבא הותקפה באביתר, היו כאן חמישה ג'יפים של מג"ב כדי למנוע ממניין יהודים להתפלל תפילת מנחה בבית הכנסת של הגבעה. שוב ראינו הוכחה מוחשית שהמצור הזה והכוחות הכל כך גדולים שמושקעים כדי לסכל את התפתחות הגבעה, הם לא רק סבל מתמשך של משפחות הגבעה, אלא גם סיכון חיים של תושבי השומרון, מכיוון שהכוחות שהיו אמורים להילחם באויב מופנים כלפינו", תקף שיינמן.

"אנחנו מבטיחים שנשאר כאן ונאבק על הגבעה הכל כך חשובה הזו, ועל המצווה, הזכות והחובה שלנו לבנות בכל מקום בארץ ישראל, בלי שום הבדל בין שטח C, B וA. נשאר כאן ונאבק עד שגבעת קומי אורי תהפוך למקום פורח, מלא בבתים, בילדים וילדות משחקים ברחובותיה", הוסיף.