פרופ' נחמן אש
פרופ' נחמן אשצילום: דפנה גזית

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור נחמן אש, לא צופה כרגע שיהיו הגבלות נוספות בחגי תשרי.

בריאיון לרן בנימיני בכאן רשת ב אמר אש: "אנחנו עוקבים אחרי המספרים וככל שנצליח לשלוט במספר החולים שמצבם קשה אז נצליח לעבור את החגים ללא מגבלות נוספות".

פרופסור אש ציין שאתמול היו 2,080 מאומתים חדשים ושיעור הבדיקות החיוביות עבר את ה-3%. "אנחנו לא רואים האטה בתחלואה", אמר אש. על מבצע החיסון השלישי הסביר כי "יכול להיות שהחיסון השלישי יספיק ליותר זמן, הוא צפוי להפחית בשבועות הקרובים את מספר החולים שמצבם קשה. אני מקווה מאוד שלא נצטרך כל חצי שנה חיסון, ויכול להיות שזה יהיה כמו שפעת - חיסון שנתי".

בנושא החיסונים בבתי הספר ודברי שרת החינוך, אומר פרופ' אש כי אפשר להגיע להסכמה. "צריך לקחת את הקורונה בצורה רצינית", אמר אש.

משרד הבריאות פרסם אתמול כי מספר החולים בקורונה במצב קשה עלה ל-201. מספר המונשמים עלה אף הוא ועומד כעת על 31 בני אדם. מניין המתים עלה ל-6,473. המשנה למנכ"ל בית החולים "שיבא" בתל השומר, פרופ' ארנון אפק, אמר אתמול כי טוב שישראל לא המתינה לאישור של מנהל המזון והתרופות האמריקני למתן מנת חיסון שלישית מפני הנגיף. בריאיון לתוכנית "יומן השבוע" אמר פרופ' אפק לשלום קיטל כי למנהל האמריקני לא אצה הדרך לאשר את הדבר, ולכן לא היה צריך לחכות. הוא הדגיש כי שלא כמו אצל האמריקנים - "בנו הדרך דוחקת".