בני גל
בני גל צילום: אביטל מעריב

הפרסומאי הוותיק בני גל הלך היום (שני) לעולמו בגיל 77. הוא התגורר בעבר בקריית ארבע ובבית אל, לאחר מכן התגורר בשכונת קטמון ירושלים.

גל נשוי לשרה, פרסומאית גם היא ואחותה של מרים לפיד. היה אב לשישה וסב לשבעה עשר נכדים. גל שימש כיו"ר דירקטוריון חברת "פרסום גל-אורן".

גל נולד בארגנטינה ועלה ארצה בגיל שלוש עם אביו ואחיו. הוא גדל בקיבוץ והתחנך על ברכי הסוציאליזם הקיבוצי, את שירותו הצבאי עשה בצנחנים. בתום השירות החל לעסוק בתחום המכירות והשיווק, עם הזמן החל להתוודע לתחום הפרסום. בשנת 1968 פתח משרד פרסום עצמאי - ׳פרסום גל׳, החל בלימודי מנהל עסקים במכללה למנהל וסיים לימודי פרסום ותקשורת שיווקית. לימים חל מיזוג במשרד שזכה לשמו עד היום ׳גל-אורן׳.

לצד הצלחתו הכלכלית והחברתית, כך סיפר לימים, חש גל שמשהו משמעותי חסר בחייו וכך נסללה דרכו אל התשובה והיהדות. בשנת 1973 החל בתהליך חזרה בתשובה, תוך שהוא קוטע את לימודי הקולנוע במינכן, הוא שב ארצה על מנת ללמוד בישיבה. במשך שנה התגורר בביתו של הרב צבי יהודה הכהן קוק, מראשי הציונות הדתית ומאז הוא מחשיב אותו לאביו הרוחני.

במקביל להיותו פרסומאי, החל גל בשנת 92' להתמחות בתחום האימון כמאמן בכיר. בשנת 2005 עזב גל את עולם הפרסום והחליט להקדיש את זמנו ללימוד תורה בבית מדרש "רעוא", לימודי ימימה ובבית הספר לפסיכולוגיה יהודית של הרב גינזבורג, שם ספג את היסודות לפיתוח מודל האימון היהודי.

בעבר סיפר על עצמו, ״התגייסתי לצנחנים, לחמתי במלחמות, עבדתי ביום ובלילה למדתי. חזרתי בתשובה, הקמתי משפחה מקסימה. בניתי את חיי בשתי ידי ועסק מוביל בתחום הפרסום. פיתחתי מודל מקורי ופורץ דרך באימון יהודי והקמתי בית ספר להכשרת מאמנים. אינני מיליונר, אבל תמיד הרגשתי מיליונר. החלום שחלמתי התגלה כמציאות. וזו מציאות קיימת ואפשרית עבור כל אדם״.

אורן אלימלך מנכ''ל "גל אורן" ספד: "אבידה גדולה לעולם הפרסום. בני היה ממייסדי משרדנו, היה אבן דרך ומי שגידל דורות רבים של פרסומאים גדולים לאורך השנים והיה עבורם מודל לחיקוי. אנו שולחים תנחומים לשרה ומאיר וכל המשפחה''.