מונית
מונית צילום: ISTOCK

בית משפט לענייני משפחה אישר צוואה של קשישה שהורישה את כל רכושה לנהג מונית שטיפל בה בימי חייה האחרונים. כך דווח בעיתון ידיעות אחרונות.

המנוחה נפטרה בגיל 72, לא הייתה נשואה ולא היו לה ילדים. ב־2016 חתמה לפני עדים על צוואה שבה הורישה את כל רכושה לבתו של נהג המונית שהסיע אותה וטיפל בה.

האחיינית של הקשישה דרשה מבית המשפט לענייני משפחה לפסול את הצוואה כי הנהג שלט במנוחה בערוב ימיה וביקש להשתלט על רכושה. עוד טענה כי אין הסבר מדוע העדיפה המנוחה להוריש את רכושה לאדם זר.

מנגד, בתו של נהג המונית טענה בבית המשפט כי יחסי אביה עם המנוחה חרגו הרבה מעבר ליחסי נהג מונית־לקוח, הפכו ליחסים קרובים כשל בן ואם, ובשלושת החודשים שקדמו לפטירתה התגוררה המנוחה בדירתם ואיש מבני משפחתה לא ביקש לקחתה אליו. עוד טענה כי המנוחה הייתה כשירה בשעת עשיית הצוואה.

המנוחה אמרה לעורך הדין שערך את הצוואה: "עברתי הרבה בחיים, ומי שעמד לצידי ועזר לי זה ש' (נהג המונית) ומשפחתו".

השופטת רות אטדגי־פריאנטה דחתה את התנגדות האחיינית של הקשישה וקבעה: "התרשמתי שהמנוחה הייתה באותה עת צלולה, נהירה, דיברה בביטחון ובבהירות, ידעה להביע מה רצונה ולהבהיר את המניע להדרת קרוביה".

"לא אחת עדים אנו לצוואות המעדיפות לזכות אדם מקורב על פני יורשים טבעיים. אף אם נראית הצוואה כבלתי סבירה בעיני המתנגדת, היא משקפת היא את רצון המנוחה, וכל טיעון אחר חותר למעשה תחת אותו עקרון כיבוד 'רצון המת'", כתבה השופטת בפסק הדין.