הונג קונג
הונג קונג צילום: איסטוק

ביוזמת הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בהונג קונג, שש חברות טכנולוגיה ישראליות ישתתפו בתחרות סטארטאפים גלובלית בהונג קונג שתתקיים היום (רביעי). במסגרת התחרות סטרטאפים יציגו את פתרונותיהם החדשניים ויפגשו עם משקיעים פוטנציאליים.

שש חברות ישראליות ישתתפו בתחרות השנה, כאשר הנספחות הכלכלית של מינהל סחר חוץ – משרד הכלכלה והתעשייה בהונג קונג, תסייע בקביעת פגישות B2B עם משקיעים בולטים מהונג קונג ומסין.

אוניברסיטת Peking HSBC Business School בשיתוף עם אוניברסיטת Cambridge Judge Business School מקיימות תחרות פיצ'ים גלובלית עבור חברות סטארטאפ מרחבי העולם, המחפשות לגייס השקעות מחברות, תאגידים ומשקיעים בהונג קונג וסין.

מטרת התחרות, בראייתם של מארגני התחרות, היא לבחור סטארטאפים איכותיים וחדשניים מרחבי העולם, ובאמצעותם להכניס חדשנות לאזור המפרץ גדול של גואנגדונג-הונג קונג-מקאו. התחרות נועדה ליצור פלטפורמה המשלבת בין המשאבים של מוסדות השקעה ומובילי תעשייה לסיוע לחברות הזנק.

הנספחות הכלכלית בהונג קונג יזמה עם מארגני התוכנית סשן המיועד אך ורק עבור חברות סטארט-אפ ישראליות בתחומי הבריאות, הפיננסיים והנדל"ן. אירוע זה יהווה במה והזדמנות עבור חברות סטארט-אפ להיכרות עם משקיעים או שותפים פוטנציאליים מהונג קונג וסין ולהתחיל את התרחבותם הגלובלית באזור.

יואב חיימי, הנספח הכלכלי בהונג קונג: "תחרות הפיצ'ים הזו מהווה הזדמנות ענקית לסטארטאפים למצוא משקיעים ובמקביל לפרוץ לשוק חדש עם פוטנציאל אדיר, לכן יזמנו את האירוע הייחודי עבור החברות הישראליות. אנו עדים להתעניינות רבה בסטארטאפים ישראליים, ורואים חשיבות רבה באירוע שכזה".

הנספחות הכלכלית בהונג קונג מהווה שער כניסה לחברות ישראליות לשוק הסיני והאסייתי ופועלת לסייע לחברות ישראליות לפתוח ולהעמיק את פעילותן העסקית בהונג קונג באמצעות חיבורים עם שחקנים מובילים בשוק המקומי, מפיצים ולקוחות פוטנציאליים. כמו כן, הנספחות מקדמת גיוס ומשיכת השקעות מהונג קונג לישראל, זאת בשל היותה של הונג קונג מרכז פיננסי גלובלי ובו הון עצום.