איילת שקד
איילת שקד צילום: חזקי ברוך

מליאת הכנסת אישרה היום (ד׳) את החוק להארכת הותמ"ל (הוועדה הארצית לתכנון ובנייה של מתחמים מועדפים לדיור) ב-4 שנים נוספות תוך מינימום פגיעה בשטחים החקלאיים ומיקוד של פעילות הוועדה בתכניות פינוי בינוי, מתחמים סביב תחנות מטרו וביישובי חברה ערבית וחרדית.

שרת הפנים איילת שקד: "אחרי למעלה משנה בה עבודת הותמ"ל הייתה משותקת אני שמחה ונרגשת על אישור החוק שימשיך את פעילות הוועדה. אחרי דיונים ארוכים הצלחנו בשיח משותף בקואליציה להגיע להסכמות ולגבש מתווה שישמור על החקלאות והמרחב הכפרי''.

לדברי שקד ''הותמ"ל מהווה כיום מרכיב משמעותי בפעילות הממשלתית להגדלת היצע הדיור. לחוק יש חשיבות עליונה ובעזרתו נייצר תחרות לוועדות המחוזיות ונייעל אותן. אני מודה ליו״ר הקואליציה עידית סילמן, ולשר השיכון זאב אלקין, שעזרו בהעברת החוק בכנסת״.

ח"כ איתמר בן גביר (עוצמה יהודית) תקף את החוק ואמר במליאת הכנסת: "החוק הזה כל מטרתו להרוס את חוקי התכנון והבניה של מדינת ישראל. לאט לאט אבל בטוח מצליחים ברע"מ לנהל את המדינה ולהרוס כל חלקה טובה. החוק יפגע בחקלאים ובאיכות החיים, אולם בעיקר מעביר מסר שאפשר לצפצף על חוקי התכנון והבניה שהרי יש מסלול עוקף".