התו הירוק
התו הירוק צילום: Yonatan Sindel/Flash90

בהתאם להחלטות קבינט הקורונה, התו הירוק הורחב החל מהבוקר (ראשון) וייושם בכל מוקדי הבילוי.

התו הירוק יחול באולמות וגני אירועים, בכנסים, באירועי תרבות וספורט, במסעדות ובתי קפה, בתי קולנוע, מלונות, מכוני כושר וסטודיו וגם בבתי תפילה מעל 50 אנשים.

למקומות אלה תתאפשר כניסה עבור מחוסנים ומחלימים או באמצעות בדיקת קורונה שלילית. בשלב זה ימשיך לחול התו הירוק רק על בני 12 ומעלה והחל מיום שישי ב-20 באוגוסט יחול התו הירוק מכל גיל.

אדם שלא התחסן יורשה להיכנס למתחמים בתו ירוק רק באמצעות הצגת בדיקה מהירה שבוצעה 24 שעות לפני מועד הכניסה.

בעיתון ׳ישראל היום׳ דווח כי במשרד ראש הממשלה מתחילים לגבש תוכנית הכוללת את הדרכים והאמצעים לאפשר לחסן את בני הנוער במסגרת הרשויות המקומיות, זאת על רקע התנגדותה של שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשאביטון, לקיים את החיסונים בתוך בתי הספר.

בסוף השבוע שוחחו אנשי משרדו של רה"מ נפתלי בנט עם ראשי רשויות וביקשו מהם להיערך לחיסון בני הנוער. בין השאר הועלו כמה אפשרויות כיצד להגביר את קצב ההתחסנות אצל הצעירים וכיצד לעקוף את התנגדות שרת החינוך. אחת ההצעות היא לתגמל כספית את בתי הספר שיציגו מערך מתחסנים משמעותי. אפשרות נוספת שעלתה היא להעמיד בתום שעות הלימודים ניידת חיסונים מחוץ לבתי הספר.

אנשי משרד ראש הממשלה ביקשו בין היתר להכין מעין קול קורא כדי לקדם חיסונים עבור תלמידים, לגייס פרויקטור - סמכות מקומית שתלווה את המהלך ברשויות כדי להעניק לנושא את מירב תשומת הלב - דגש על הסברה של צוותי החינוך ועוד.

רה"מ בנט ושרת הפנים איילת שקד שוחחו בסוף השבוע שעבר עם כמה ראשי רשויות וביקשו מהם לקחת על עצמם את סוגיית החיסונים בבתי הספר ולקדם אותה במוסדות החינוך בעירם. שקד דיברה בין היתר עם ראשת עיריית בית שמש, עליזה בלוך, שהציעה להעביר את החיסונים לטיפת חלב, וכך, לדבריה, אין צורך להסתבך עם קופות החולים והכניסה לבתי הספר.

בנט ושקד הזכירו לא אחת את הצורך להאציל סמכויות ולהעביר חלק מהטיפול בקורונה לראשי הרשויות המקומיות שמכירים טוב מכולם את המתרחש בתחומן.