כלא
כלא צילום: אייסטוק

ועדה מיוחדת שתתכנס הבוקר (ראשון) בבית משפט השלום ברמלה תדון האם להמליץ לנשיא המדינה לקצוב את עונשו של מוחמד אגבריה, מחבל המרצה שלושה מאסרי עולם בשל מעורבותו ברצח שלושה חיילים בליל הקלשונים ב-1992 ‑ טוראי יורי פרדה ז"ל, טוראי יעקב דובינסקי ז"ל ומפקדם רב"ט גיא פרידמן ז"ל.

העיתון ׳ידיעות אחרונות׳ מדווח כי בשעות הבוקר תתקיים הפגנה מחוץ לבית המשפט במחאה על הכוונה לבדוק את קציבת עונשו של המחבל.

הבקשה הוגשה במסגרת נוהל המאפשר למחבל שנידון ליותר ממאסר עולם אחד לבקש לקצוב את עונשו, לאחר שחלפו 15 שנים מאז החל לרצות את מאסרו.

עוד באותו נושא:

משפחתו של רב״ט גיא פרידמן ז״ל תוקפת את המהלך. "אנו רואים בחומרה רבה את העובדה שאפילו דנים באפשרות לקצוב את עונשו של המחבל שרצח את גיא. מדובר בחבורת מחבלים שפלים שבגדו במדינה שלמה ורצחו חיילי צה"ל.

אגבריה עוד הגדיל לקבל כסף מהרשות הפלסטינית כפרס על מעשה הטרור שביצע. אין מקום לגלות לרוצח הנאלח ולו טיפה של רחמנות. עליו להינמק בכלא עד יומו האחרון. פנינו לשר המשפטים, לראש השב"כ ולשר הביטחון בדרישה שיביעו התנגדות נחרצת לקציבת עונשו של אגבריה. עוד פנינו לשרת הפנים בדרישה שהיא תפעל לביטול האזרחות של כל המחבלים שהיו מעורבים בפיגוע. אנו מצפים לקבל תשובה חיובית מכל ארבעת הגורמים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו