ישיבת כרם ביבנה
ישיבת כרם ביבנה צילום: ערוץ 7

בישיבות הגבוהות, ישיבות ההסדר, במכינות ובמדרשות יפתח מחר (שני) 'זמן אלול' ובכך תפתח שנת הלימודים תשפ"ב בעולם התורה הציוני ובעולם התורה בכלל.

עולם התורה הציוני העל-יסודי מונה למעלה כ-20,000 תלמידים ותלמידות, שלומדים תורה בישיבות הגבוהות, ההסדר, במכינות הדתיות ובמדרשות לבנות.

בישיבות ההסדר לומדים כ-12,000 בחורי ישיבה. בישיבות הגבוהות יחלו מחר את זמן אלול כ-4,500 בחורים. במכינות הקדם צבאיות הדתיות לומדים כ-1,200 תלמידים, במדרשות לבנות לומדות כ-1,200 בנות ובכוללים לומדים כ-1,000 אברכים.

מנכ"ל איגוד הישיבות הציוניות הגבוהות משה גוטמן בירך על מספר התלמידים הגבוה. "ראש חודש אלול, ועולם התורה פותח את שנת הלימודים מחדש, עוד שנה בשרשרת התורה שנמסרת מרב לתלמיד ממשה רבינו ועד ימינו", הוא אמר בשיחה עם ערוץ 7.

"ברוך ה' התרבו הספסלים בבתי המדרש, ובישיבות רבות המקום צר מהכיל את הביקוש לתורה, למרות שנת קורונה לא פשוטה שעברנו", הוסיף.

לדבריו, "הישיבות נערכו לפתיחה בטוחה במתווה ייחודי לישיבות בזהירות המירבית יחד עם שמירה על שגרת הלימודים, ואנו עומדים בקשר מול גורמי המקצוע בנושא. אני מאחל לכל תלמידי הישיבות שנת לימודים פוריה ובטוחה".

רמ"ט איגוד ישיבות ההסדר אורי פינסקי מסר: "מרומם לב לראות את אלפי תלמידי ההסדר חוזרים אל ספסלי הישיבות לחודש אלול שכולו התחזקות והתעלות. אנו מתמודדים עם שנה מורכבת שבה מגפת הקורונה שינתה סדרי עולם ולצערנו כפי שאנו עדים המגיפה טרם נסתלקה ממחוזותינו".

"כולי תקווה כי בשנה זו נזכה לחזור לשגרת לימוד סבירה גם בצל המגיפה ושתלמידי הישיבות יוכלו לשוב ולשקוד על לימודיהם לצד אתגרי התקופה. איגוד ישיבות ההסדר וראשי ומנהלי הישיבות נערכים ביתר שאת לקראת שנה מאתגרת נוספת ובתפילה שלא נצטרך לכך. אני מאחל לתלמידים, האברכים וחיילי ההסדר שנת התעלות רוחנית וגשמית ושבעזרת ה' תשרה השכינה במעשה ידיהם", כך אורי פינסקי.