בנט: "אם נתחסן באלול, נוכל לשמוע שופר יחד בתשרי" משה מזרחי

ראש הממשלה, נפתלי בנט, פתח הבוקר (ראשון) את ישיבת הממשלה עם אירועי הטרור בדרום בסוף השבוע.

במהלך סוף השבוע צה"ל תקף יעדי חמאס בעזה בתגובה לבלוני תבערה. אני מקווה שבחמאס יבינו את הרמז וישתלטו על מפריחי הבלונים למיניהם. אותנו לא מעניין אם הם סוררים, או משועממים, או כל שאר התירוצים. האחריות היא על חמאס", אמר.

"בגזרה הלבנונית יש התעוררות חשובה מאוד של אזרחים רבים במדינה כנגד חיזבאללה והמעורבות האיראנית במדינה, שבתוך המשבר הכלכלי והפוליטי החמור שם, איראן וחיזבאללה מסבכות אותם גם בחזית מול ישראל. מדינת לבנון וצבא לבנון צריכים לקחת אחריות על מה שקורה בחצר האחורית שלהם. גם במקרה הזה, פחות חשוב לנו אם זה ארגון פלסטיני שירה או סוררים עצמאיים. מדינת ישראל לא תקבל ירי לשטחה".

בנט התייחס להמשך מבצע החיסון השלישי וקרא לציבור שוב לצאת ולהתחסן. "אם נתחסן באלול, נוכל לשמוע שופר יחד בתשרי".

"אנחנו היום בתחילתו של חודש אלול, חודש הרחמים והסליחות, בחורי הישיבות מתחילים את זמן אלול ואנו כולנו נאחל להם זמן טוב ובריא. בתקופה זו של השנה יש לכולנו הזדמנות לקיים את התפילה, אבינו מלכנו מנע מגפה מנחלתך, ולצאת ולהתחסן. מגפת הדלתא משתוללת ברחבי העולם, בארה"ב יש עלייה של 1000% בחודש האחרון. לכן קיבלנו החלטה שאזרחי ישראל יהיו הראשונים בעולם לקבל את החיסון השלישי המשלים. יש לנו אינדיקציות שהחיסון הוא יעיל במניעת תחלואה קשה. זאת אמירה מאוד משמעותית, החיסון בטוח ויעיל".

"מדינות אחרות בעולם כבר הולכות בעקבותינו, גרמניה בריטניה וארה"ב נעות גם לעבר מתן החיסון המשלים. בשבוע שחלף התחסנו 420 אלף ישראלים מעל גיל 60, זה למעלה משליש מסך קהל היעד, ואני שמח לבשר שבמהלך היום אנחנו נעבור את חצי מיליון המתחסנים.

זה הישג אדיר אבל צריך להגביר עוד יותר את הקצב. אנחנו חייבים לחלוף על פני המגפה, לנצח אותה במרוץ בינינו לבין המגפה, בין מאמץ ההתחסנות לקצב המגפה. לכן, אני מבקש מכאן מכל בני ה60 ומעלה שעוד לא התחסנו, גשו להתחסן כבר היום.

תקבעו תור או אפילו תגיעו ישר למרפאות, דיברתי בדרך לכאן עם מנכל הכללית אמר שאפשר לבוא ישר למרפאות אפילו בלי תור כדי להתחסן. הנקודה החשובה לאותה אוכלוסייה - הטווח הזה מעכשיו ועד שהתחסנתם פלוס 5 ימים אחר כך, זה זמן מאוד מסוכן, אתם בסכנה.

לכן עד שלא התחסנתם וחלפו 5 ימים פשוט אל תגיעו למקומות הומי אדם, תשמרו על עצמכם. אחרי שתתחסנו תוכלו שוב לצאת, כמובן עם מסכות, אבל חבל להיפגע וחלילה למות רק בגלל חוסר זהירות בימים הקרובים. אני מבקש מצעירי ישראל שעוד לא התחסנו, צאו להתחסן עוד היום. כולם יודעים שהחיסונים האלה בטוחים. כל בן 12 ומעלה שייצא להתחסן וכך גם יבטיח לעצמו שנת לימודים חלקה. כל ישראל ערבים זה לזה, זו המשמעות של ערבות הדדית. אם נתחסן באלול נוכל בע"ה לשמוע שופר יחד בתשרי".

לפי נתוני משרד הבריאות שהתפרסמו הבוקר (יום א'), בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים 602 חולי קורונה, מהם 348 במצב קשה. 52 מהמאושפזים נזקקים להנשמה מלאכותית.

בשבת אובחנו 2,886 ישראלים כחיוביים לנגיף ביותר מ-76 אלף בדיקות. שיעור הבדיקות החיוביות אתמול עמד על 3.83%. בשבת נפטרו עוד שני מאושפזים מסיבוכי המחלה, וכעת עומד מספרם של הנפטרים בישראל מפרוץ המגפה על 6,535. מספר מקבלי מנת החיסון השלישית עומד כעת על 422,326.

בתוך כך 637 משרתים בשירות חובה, קבע ועובדי צה"ל מאובחנים כחולי קורונה במצב קל. ביומיים האחרונים התגלו בצבא כ-200 מאומתים חדשים.