יוסי אחימאיר
יוסי אחימאיר עניין אישי

מגפת הקורונה המתעצמת, חוצת הגבולות, לא תתן לשבש את סדר היום התוקפני שלהם. מכת העוני הגואה, הרעב, המחסור במים, בחשמל ובמוצרי יסוד, עליבות החיים, לא יזיזו אותם מיעדם העיקרי.

לא בעזה, לא בלבנון, וכמובן לא באיראן. איראן שבחרה בשבוע שעבר נשיא שידיו מגואלות בדם, מאיצה את פיתוח הגרעין כדי להגיע לנשק אטומי, עוסקת בינתיים בטרור ימי, מעצימה את טון איומיה כלפי ישראל והעולם. כנראה סבורה היא, שהנהגות קלושות ניצבות היום בראש ישראל, אמריקה ואירופה, כאשר האיחוד האירופי משגר נציג מטעמו לטקס השבעת הנשיא התליין, ולכן אפשר להעצים את מלחמת הסייבר, תוקפנות נגד כלי שיט ובגבולות ישראל.

תוך שהיא מזרזרת את התקדמותה לעבר נשק גרעיני, איראן האנטישמית פועלת באופן ישיר נגד ישראל באמצעות שתי שלוחותיה – רצועת עזה מדרום ורצועת דרום לבנון מצפון. שתי טריטוריות, שנשלטות בידי אירגוני טרור חסרי מעצור, חמאס וחזבאללה. שתי טריטוריות שהן כקוץ נעוץ בבשרנו, מיטרד קבוע, יעד לשיגור רקטות ובלוני תבערה.

עוד באותו נושא:

במלים "ככה סתם, כאילו כלום..." נפתח שירם הנודע של התרנגולים. ו"ככה סתם", בעיצומו של קיץ לוהט, מחליטים מי שמחליטים, הן בדרום לבנון והן ברצועת עזה, להלהיט את שתי הגזרות, להטריד את ישראל ובמיוחד היישובים ה"עוטפים" את הגבול, לפגוע באזרחים שלווים, להצית שדות, לשבש חיים. למה? - ככה, כי זה נוהגם מזה מאה ויותר שנה מאז ראשית הציונות, לשבור את הראש על קיר הברזל של המדינה היהודית. ובימים אלה - זה גם האמצעי להסחת הדעת מהצרות המקומיות. מקריסת מערכות השלטון במיוחד בלבנון.

ומעל לכל -  כי כך הורה השליט בטהראן. ניסוי כלים? איתות למה שצפוי עוד לקרות? הסחת הדעת מתקיפת ספינות במפרץ הפרסי? רמז למיתקפה הגדולה באמת שמתכננים נגדנו? רוני דניאל המנוח, אילו היה עימנו, לבטח היה מסביר בפרשנותו הצבאית המוסמכת, כי כל התשובות נכונות.

כמו בתיזמור ובתיזמון מתוכנן – בניצוחה של איראן - האש נפתחה בסוף השבוע במקביל בשתי החזיתות. פעמיים שוגרו מטחי רקטות מלבנון, והתחדש שיגור הבלונים מעזה. על המיתקפה הראשונה הגיב צה"ל בחוזקה, בשיגור מטוסי חיל האוויר, על מנת לפגוע ביעדים לבנוניים. היה זה איתות – הפעם מצד ישראל - שלא בהכרח תכיל ירי מלבנון לשטחנו. יהיה אשר יהיה מקורה של התוקפנות, היא נפתחה מאדמת שכנתנו הריבונית, הלפותה בידי אירגון טרור שיעי.

שאכן החזבאללה איננו רק הבעייה של ישראל. הוא עיקר בעייתה של לבנון, צלילתה ממדינה מתפקדת למתפרקת. בעקבות הירי הכבד יותר, השני, חזרה התגובה הישראלית להיות מינורית, מכילה. להלכה, הישגי התגובה הראשונה, והאיתות שנילווה לה, ירדו לטימיון. למעשה היינו עדים לתופעה מעודדת: כפריים לבנוניים התעמתו באלימות עם המשגרים, ביצעו בהם לינץ'.

ממשלת לבנון, יש דבר כזה, שאינה דואגת לרווחת אזרחיה, מיד שיגרה תלונה למועצת הבטחון נגד "התוקפנות הישראלית". חזבאללה, השליט האמיתי בארץ הארזים הממוטטת, הודה בשיגור מטחי הרקטות לצפון הגולן, טען שזו "נקמה" על תקיפת מטוסי חיל האוויר. הנה כי כן עוד דוגמא לכזביהם ולעליבותם – הם, חזבאללה וחמאס, "רק נוקמים". משגרים בלוני אש, יורים רקטות, ככה סתם, ואז ממשיכים בסבב הבא כ...נקמה על תגובת צה"ל.

הלב עם ישובי הצפון, שבנוסף למכת הקורנה, סופגים בימים אלה עוד שתי מכות – האחת מתוצרת ממשלתנו והשניה מתוצרת שכנתנו: הרפורמה המתנכלת לחקלאות של שר האוצר שפוגעת במיוחד בחקלאים ובלולנים בגבול הצפון, מצד אחד, רקטות וחדירות מגבול לבנון שמשבשות את שיגרת החיים, מצד שני. שלוש מכות שמתיישבי גבול הצפון עומדים בהן בתעצומות נפש. סומכים על צה"ל שישים קץ אחת ולתמיד לאיום הטרוריסטי, פחות סומכים על הממשלה המתנכלת למקור פרנסתם, עבודת האדמה, ייצור ביצים, ומפגינים נגדה.

כמה מעודד שהמוני ישראלים מגיעים, אפילו בימות חום אלה, לקצווי הצפון והדרום, אינם נרתעים מהרקטות, מפגינים בנוכחותם את ההבדל התהומי בין ישראל לבין דרום לבנון ורצועת עזה. שם, בטריטוריות הנשלטות בשלט רחוק על-ידי טהראן – עוני, צמא, חושך, כאוס. כאן – ישובים פורחים, המוני משפחות מבלות בחיק הטבע, משכשכים במימי מעיינות קולחים, נהנים מהשהות בצימרים, מלגימת יינות צוננים ביקבי בוטיק מופלאים.

החיים היפים. האם תידרש מכת מחץ שתונחת על אירגוני הטרור ופטרונם האיראני, עד שיבינו כי את המצב הגיאופוליטי במזרח-התיכון לא יצליחו לשנות, בוודאי לא בכוח הנשק והטרור, וכי מוטב להשקיע ברווחת נתיניהם הקורסים ולא באמל"ח? האם ילמדו אי פעם מהדוגמא של האמירויות הערביות המשגשגות, שחתמו על הסכם שלום עם ישראל? ספק הדבר כל עוד איראן מקצינה, מתלהמת ומתגרענת.

פורסם לראשונה ב"מעריב"

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו