יניב עשור
יניב עשור צילום: דובר צה''ל

הקידמה תופסת את צה"ל גם בשיטות המיון. אחרי יותר מעשרים שנה שבהן צה"ל השתמש בשאלון קבוע ובנהלים קבועים למיון החיילים ויכולותיהם, משנה צה"ל את תפיסת העולם מקבוצת איכות לציון התאמה.

בחינה, מיון ושיבוץ מיטבי של החיילים יתבססו על כישורים, יכולות ורצונות המועמד לשירות ביטחון, כך שיגדילו את האפקטיביות של צה"ל.

החל מתחילת אוקטובר יוחלפו שאלוני הדירוג הפסיכוטכני הראשוני (דפ"ר) בחדשים והצון שיתקבל בהם יחליף גם את השיוך לקבוצת האיכות (קב"א) שהיתה שנויה במחלוקת ושימשה עשרות שנים לקביעת שיבוצו של החייל בצבא. כמו כן יתאפשר לחיילים שנבחנו ולא היו מרוצים מהתוצאה להיבחן שוב.

"מטרת תר"ש המיון", אומרים בצבא, "היא להבטיח מיצוי מיטבי של ההון האנושי, העצמתו והכשרתו
לכל אורך השירות".

וכך, המרכיב המשמעותי ביותר של אסטרטגית המיון הוא בשינוי התפיסה ומעבר משיבוץ על פי ספים לשיבוץ על פי פרופיל אישי. "המעבר משיבוץ חד-ממדי לרב-ממדי יתבצע בעזרת הטמעת פרמטרים נוספים להליכי המיון אשר ידייקו את השיבוץ ויובילו בסוף התהליך גם לירידת אחוזי הנשר", מדגישים בצבא.

צילום: דובר צה"ל

בין מטרות התוכנית, אותה מוביל ראש אגף כח אדם בצה"ל האלוף יניב עשור היא, מעבר מ"כל בחור וטוב לנשק", תוכנית אותה הגה בזמנו דוד בן גוריון, ל"האדם הנכון במקום הנכון", זאת תוך מיצוי הפוטנציאל האישי של הפרט. בבסיסה של התוכנית יהיה מעתה מיון מתקדם, תוך שימוש בכלי מיון חדשניים אשר מותאמים לדור ומשתמשים ביכולות טכנולוגיות עדכניות.

ואיך כל זה יעבוד? ראשית, הרחבת כלי המיון לכל - הרחבת מיוני יום המא"ה (מיון, איתור, התאמה) גם לגברים ובחינת כישורים ומיומנויות אשר יסייעו בבחינת פרופיל ההתאמה של המלש"ב לתפקיד וראיון אישי, כולל פיתוח ראיון אישי שנועד לבחון התאמה לשירות במסגרת צבאית תובענית ובמסגרתו מופקים 15 מדדים ותתי מדדים.

שנית, שינוי מודל הדפ"ר, שמטרתו לאפשר מדידת יכולת קוגניטיבית באופן מדוייק ויעיל ובזמן הבחינה המועט ביותר. לכל מלש"ב תוצג כמות השאלות המזערית ביותר הדרושה כדי להעריך את יכולותיו.

המלש"ב יתחיל ברמת קושי בינונית ובהתאם להצלחתו בכל שאלה יקבל את השאלה הבאה, קשה או קלה יותר מקודמתה. המתכונת האדפטיבית תספק תחושת מסוגלות והוגנות למלש"ב ותימנע שחיקה של הנבחנים ושל המבחנים. כמו כן יתווספו מבחני דפ"ר בשפות שונות כשכלל המלש"בים יעברו מבחנים דומים בשפה לבחירתם ללא תלות בשפת הדיבור והקריאה שלהם. ההבטחה היא שכל מלש"ב יוכל לראות את הציונים שצבר לאורך תהליך המיון.

צילום: דובר צה"ל

על מנת לממש באופן מלא את עקרון שוויון ההזדמנויות, הוחלט בעבודת מטה משותפת עם אמ"ן על הנגשתם ופתיחתם של מיונים בפריפריה, בצפון ובדרום כשכבר במהלך השנה האחרונה בוצעה הרחבה משמעותית של היקף המיונים המקוונים על פני המבחנים הפיזיים.

וגם לרשויות המקומיות הועידו בצבא תפקיד. אחרי שבתקופת הקורונה הוכיחו הרשויות את יעילותן, סומנו שלושים רשויות ראשונות למיקוד כפיילוט על סמך נתוניהן בתחום היקפי הגיוס ללחימה, נשר משירות והיקפי היציאה לקצונה. לאור ההצלחה ברשויות הראשונות בהן נבנה המודל, סיכם הרמטכ"ל הרחבה למאה רשויות עד סוף שנת 2021 ובמשך גם לכלל הרשויות הפוטנציאליות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו