שירלי והל היא מאמנת אישית לרווקות, ומנבחרת המאמנים של פרויקט 252. התארחה באולפן ערוץ 7 ועשתה קצת סדר בהגדרות המגדר ה-לא מספיק מוגדרות...

"הרקע ממנו באתי, עולם הרפואה המשלימה" אומרת והל, "לימד אותי להבחין שאנו לא מספיק מודעים לכך שבכל אחד ואחת מאיתנו - קיימת גם אנרגיה גברית וגם אנרגיה נשית. זה בעצם נוגד את התפיסה שלנו, לפיה התרגלנו לשייך מגדרית באופן מאוד גורף ולהגדיר לעצמנו מודל גברי או נשי שלפיו אנו נשפוט את בן הזוג שלנו. יש דפוס מאוד ברור שאנו נרצה לראות בבן הזוג בכדי שהוא 'יענה' לנו בראש על דרישות המודל המגדרי שאנו מציירים לעצמנו. אתם יודעים: הגבר - הוא המפרנס העיקרי, עשה שירות צבאי, יש לו נראות והופעה מסוימת, עובד במקום מסוים, והאישה - היא העדינה, הרגישה והמכילה. בואו נאמר שגבר בוכה - לא נתפס אצלינו הכי טריוויאלי"…

"ובעצם מהמקום הזה אנחנו באים לדייטים", היא מציינת "כל אחד וההסתכלות המוחלטת שלו על מה זה גבר ואיך הוא צריך להיראות, ומהי אישה, מה עושה אותה נשית. שם הם נפגשים. ובהסתכלות שלי - זהו המקום שבו אנו צריכים להפגיש את שני הצדדים בצורה פתוחה יותר. את יכולה לקבל את זה שהוא גבר, אבל גם יש לו אנרגיה נשית והוא יכול להכיל אותך יותר, להיות רגיש יותר. וכן אתה, יכול לקבל אישה ככזו שעושה דברים שבדרך כלל היה מצופה שהגבר יעשה בבית או בקשר. הגישה הזו מייצרת התאמה טובה מאוד בניכם".

והל מוסיפה, "עם כמה שהיום ישנה פתיחות ברמה מסוימת - יותר ממה שהיה בעבר, בפרט בכל מה שקשור לחלק של הגבר בהורות וכדו', עדיין, ישנה מקובעות מסוימת - בפרט בציבור דתי שבו כל המסגרות בהם אנו גדלים - מאוד מאוד משורטטים לפי קו מקובל אחיד. הגבר - בהסדר, מכינה, צבא וכן הלאה, הבחורה - במדרשה וכו' בעצם המסלול חיים פה מאוד מוגדר ומזוהה, ואנו לוקחים את זה צעד קדימה הלאה בצורה מאוד מקובעת למהו מודל גברי או נשי"

מעניין לדעת באמת, היכן עוברים הגבולות מבחינתך. זו תובנה מעניינת, שגבר יכול לנוע על ספקטרום רחב של רגישויות ותכונות וכן להיפך, אבל איך אנו קובעים גבולות - כי בכל זאת, היום אנחנו בעידן מודרני וליברלי שבו אין הגדרות בכלל…?

"אז אני אומר כך. אני מאוד מאמינה בגישה אישית וישירה של 'מה מתאים לך', זוהי שאלה אינדיבידואלית שלחלוטין נמנעת מלעסוק בהגדרות באופן כוללני. אני ממש לא נכנסת לדיון של שוביניזם או פמיניזם אלא מתמקדת באדם הספציפי, בנטיותיו ובמה שמתאים לו. אני יכולה גם לומר על עצמי מהמקום האישי, שבין ההסתכלות שלי על הטופ-מודל של מהו גבר לבין איך שאני מסתכלת על בעלי היום - אין שום קשר.

"וזו בדיוק הנקודה עליה עמדנו", מסבירה והל, "השיוך שלנו בין דפוסי התנהגות ותכונות אופי לבין צד מגדרי מסוים - חוסם לנו את הדרך לא פעם, ועלינו להבין שהמציאות היא אחרת. זה באמת מדהים אותי לראות איך המתאמנים פתוחים לשינוי, להיפתח ולראות גבר או אישה בצורה אחרת ופחות מקובעת ממה שהם מציירים לעצמם, ובכך - נפתחת בפניהם הדרך למציאת התאמה מצוינת ולזוגיות בריאה ויציבה".

פרויקט 252 הינו המיזם המקיף והגדול ביותר ללמידת זוגיות, המאגד בתוכו אלפי רווקים ורווקות עם הדרכות ליווי שבועיות, נבחרת מאמנים אישית, ועוד שלל פעילויות ותוכן.
עדיין לא בפרויקט? קליק פה ואתם איתנו, הירשמו עכשיו>>