קורונה
קורונה צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

משרד הבריאות מצהיר על חיסון התלמידים בבתי הספר אך במשרד החינוך דורשים שהחיסונים ייערכו רק מחוץ לשעות הלימודים.

יגאל סלוביק, מנכ"ל משרד החינוך, טען בגלי צה''ל: "אפשר לבוא להתחסן אחר הצהריים ובבוקר, אבל לא נכון לעשות את זה על חשבון שעות הלימודים. שמעתי הבוקר את השר הורוביץ, הוא בשיח עם שרת החינוך ורה"מ, הם מלבנים את זה. אנחנו משתפים פעולה ונמצא פתרון הולם".

סלוביק סיפר: "עושים כעת מבצע סרולוגי לאומי, בדקנו מעל 14,000 תלמידים, בעיקר חרדים. 20% חלו בתחלואה סמויה ויקבלו תו ירוק, היתר יעשו בדיקות אנטיגן. סיכמנו עם ממונה הקורונה, הפרופ' זרקא, שאם בדיקות האנטיגן יצלחו - נעשה מבצע נוסף לאחר החגים".

"החל מ-27 באוגוסט נקרא להורים לקחת לקחת את בדיקות האנטיגן, ונבקש שיעשו אותה ב-31 באוגוסט. ילדים מאומתים יישארו בבית", אמר סלוביק.

בתוך כך, השר לביטחון פנים עמר בר לב תומך בדחיית מועד הפתיחה של שנת הלימודים לחודש אוקטובר. ''אם המצב הוא כל כך קריטי ועניין הסגר עוד מרחף למה לפתוח את שנת הלימודים?", שאל בר לב ברשת כאן ב'. ''בואו נסתכל שני צעדים קדימה, מדובר רק בכמה ימי לימוד בודדים, אז אפשר לדחות את הפתיחה לאוקטובר ונמנע את הסגר".

השר לביטחון הפנים הוסיף כי "ילדי בתי הספר מתחת לגיל 12 והנוער מעל לגיל זה, שעדיין לא התחסנו, הם המפיצים העיקריים של זן הדלתא, לכן דחיית פתיחת שנת הלימודים תסייע לכופף את עקומת התחלואה במהלך ספטמבר".

באירוע ''שבתרבות'' ברמת אביב אמר אתמול בר לב: "הקבינט עדיין לא קיבל את המלצתי, אך אני מעריך שכמו בפעמים הקודמות עם התו הירוק, כשקראתי בקבינט הקורונה להחיל אותו שבועיים לפני שהקבינט החליט על כך, גם במקרה זה המלצתי לבסוף תתקבל".

יו"ר הכנסת מיקי לוי (יש עתיד) מאמין שהחיסונים לבני 50 ומעלה יורידו את התחלואה בקרוב. "אני מאמין שאנחנו לקראת שינוי מגמה, אני שותף להערכה הזו ואני גם שומע אותה בין מסדרונות הממשלה. מספר המתחסנים הולך ועולה, הגילאים הולכים ויורדים", אמר לוי לרדיו 103FM.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו