סאהר איסמאעיל
סאהר איסמאעיל צילום: Flash90

אלפים ליוו למנוחות את את סאהר איסמעיל, שהיה יועצה של שרת החינוך ומקורב לשר המשפטים גדעון סער ונרצח שלשום ביריות בכפר ראמה.

השר סער ספד לו בהלוויה: "הוא היה חבר נאמן, יועץ, איש סוד, שותף לדרך, לוחם. אני קראתי לו אח. הגענו לפסגות הכי גבוהות יחד. הלכנו במדבר ביחד שנים, לא ימים. הרבה אנשים במהלך השנים ניסו לפגוע בך, כמו שקורה בחיים האלה - מקנאה, מרוע, אבל אני תמיד שמרתי עליך ולא ויתרתי עליך כי ידעתי שאתה תמיד שומר עליי. תסלח לי, סאהר. תסלח לנו".

פחות מ-24 שעות לפני שנרצח על-ידי חיות אדם, סאהר היה בביתו של גדעון סער בעיר עכו, "הייתה שיחה כל כך טובה שנמשכה שעה ו-20 דקות'', תיאר סער. ''הילדים שלי כבר היו מוכנים בבגדי ים לרדת לים, ואני שואל את סאהר עוד שאלה ועד שאלה, על משרד החינוך, על תוכנית החומש, האלימות - ורואה את אחי היקר מאושר לחזור לעשייה בלשכת שרת החינוך, מלא אנרגיות.

"איזה איש ציבור היית, אבו עאטף, לכמה אנשים עזרת, כמה עוולות תיקנת, כמה דאגת לכל אחד יותר מאשר דאגת לעצמך. היית אריה בפוליטיקה והיית גם אריה במשפחה. מנהיג. קול דמי אחינו סאהר זועקים אלינו מהאדמה עד לתפיסת המרצחים ומיצוי הדין עמם", הוסיף שר המשפטים.

בהלוויה השתתפו פוליטיקאים, אנשי ''תקווה חדשה'', ראש העדה הדרוזית שייח' מוואפק טריף ונכבדי העדה.

חברו של איסמאעיל למפלגת תקווה חדשה, סא"ל במיל' חסן אל הייב, אמר שלשום: "הנשק במגזר הוא סכנה לקיומה של המדינה. אם יש צורך להשתמש בצבא אז יש לעשות זאת. אם צה"ל ייכנס לעניין יחד עם משטרת ישראל, הם יעקרו את הדבר הזה מהשורש ולהרבה שנים".

סאהר איסמאעיל בן ה-50 נרצח ביריות ביישוב ראמה שבגליל. הוא שובץ כנציג העדה הדרוזית במפלגת תקווה חדשה ושימש כיועץ שרת החינוך יפעת שאשא-ביטון לעדה הדרוזית – תפקיד אותו מילא גם כשגדעון סער כיהן כשר החינוך.