ג'סינדה ארדרן
ג'סינדה ארדרן צילום: רויטרס

ראש ממשלת ניו זילנד, ג'סינדה ארדרן, הודיעה על סגר כללי שיוטל החל מהיום (שלישי) בחצות ועד יום חמישי בחצות, לאחר שהתגלה מקרה אחד של הידבקות בנגיף הקורונה בעיר אוקלנד.

ההחלטה של ארדרן להטיל סגר כללי בכל ניו זילנד בעקבות מקרה אחד בלבד של נדבק באוקלנד, לאחר שישה חודשים בהם לא נרשמו בעיר מקרי הידבקות בקורונה, מגיעה בעקבות המדיניות הנוקשה של "חזק ומוקדם" במאבק של ניו זילנד בקורונה.

מאז התפרצות המגפה בשנה שעברה הכריזה ארדרן על מספר סגרים לאחר מקרי הידבקות בודדים. הסגר הנוכחי יהיה ברמה הגבוהה ביותר, ויכלול את כל מקומות הבילוי, משרדי ממשלה, חנויות ועוד. באוקלנד, בה נרשם מקרה ההידבקות, ימשך הסגר כשבוע.

"ראינו מה יכול לקרות במקומות אחרים אם לא נצליח להתגבר על זה. נקבל רק הזדמנות אחת. עדיף לנו להתחיל גבוה וחזק ולהיזהר, ואז לצאת ברגע שנוח לנו לעשות זאת, מאשר להתחיל נמוך ולהיות בשלב הזה הרבה יותר זמן", אמרה ארדרן בנאום בטלוויזיה.

היא הוסיפה כי עדיין לא ברור האם הנדבק, בן 58, נדבק בזן הדלתא אך ההערכה היא כי אכן הוא נדבק בזן החדש.

עד היום רשמה ניו זילנד 26 מקרי מוות בלבד כתוצאה מקורונה, באוכלוסייה של 5 מיליון בני אדם. ארדרן זכתה לשבחים על המדיניות הנוקשה שלה, אך יחד עם זאת בעלי עסקים העבירו עליה ביקורת וטענו כי הסגרים הפתאומיים גורמים נזק לכלכלה המקומית.