חיסון לקורונה
חיסון לקורונה Photo by Abed Rahim Khatib/Flash90

7,832 ישראלים אובחנו אתמול כחיוביים לקורונה - כך עולה מנתוני משרד הבריאות. שיעור החיוביים עומד על 5.6%.

בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים 961 חולי קורונה, 578 מהם במצב קשה. מאז פרוץ המגפה נפטרו בישראל 6,708 חולי קורונה. מתחילת החודש נפטרו בישראל 230 חולי קורונה.

מנכ"ל משרד הבריאות, הפרופ' נחמן אש, אמר לגלי צה''ל: "אנחנו מנסים לשמור על המשק פתוח ככל שניתן ובונים על כך שהחיסונים יבלמו את התחלואה הקשה. נראה בימים הקרובים אם הצלחנו, אם לא - נצטרך להגיע למגבלות יותר קשות".

"ההגבלות הנוכחיות לא יורידו את התחלואה כפי שהיינו רוצים. כרגע אנחנו נמצאים על הגבול שבו צריך לקבל החלטות יותר קשות. הגענו למצב שבו מספר החולים הקשים גדול ומתחיל להעיק על מערכת הבריאות", התריע פרופ' אש.

פרויקטור הקורונה פרופ' סלמן זרקא אמר הבוקר בוועדת החוקה של הכנסת כי השבועיים-שלושה הקרובים עד ראש השנה יהיו קריטיים לגבי ההכרעה האם נלך לסגר. "מדובר בסגר כדוגמת הראשון והשני עם הגבלת יציאה של מאה מטר מהבית''.

בתוך כך, הרב יעקב אריאל, רב העיר רמת גן לשעבר ומגדולי פוסקי ההלכה בציבור הדתי־לאומי, אמר כי יש להטיל סנקציות ציבוריות על מתנגדי החיסונים מכיוון שהם מסכנים אחרים. "אדם שאינו מתחסן עובר על ההלכה, שדורשת מאדם להיות בריא. חייבים לדרוש מכל אדם להתחסן", קבע הרב על פי הדיווח בישראל היום.

"צריך לדרוש מאדם שלא התחסן שלא יבוא בקהל. שיתכבד ויישב בביתו ולא ידביק אחרים. אם אדם כזה יגיע למקומות עם קהל, יש לדרוש ממנו לצאת החוצה. כמובן לא באלימות, אבל אסור לו להישאר. לדרוש דרישה אנושית פשוטה - אל תזיק לנו". הרב אריאל הוסיף וקבע כי "אסור למתנגד חיסונים להיכנס לבית כנסת, להשתתף במניין או לעלות לתורה, שיתכבד ויישב בביתו או שיתפלל מחוץ לבית הכנסת".

בכך מצטרף הרב אריאל למגמה הולכת וגוברת של רבנים שיוצאים בחריפות כמעט חסרת תקדים נגד מתנגדי חיסונים. הרב יצחק יהודה ירוסלבסקי, זקן רבני חב"ד וראש בית הדין, קבע השבוע כי חל איסור על לא מחוסנים להיכנס לבית הכנסת.

כמו כן, התרחשה השבוע תקרית חריגה בשיעור של הרב בן ציון מוצפי, מגדולי הרבנים החרדים־ספרדים. במהלך השיעור התפתח עימות בין הרב לתלמיד, שטען כי "עם ישראל זו לא מעבדת ניסוי, אני מאמין לבורא עולם". הרב זעם וסילק אותו מהשיעור. "יותר מ־6,500 אנשים מתו", אמר לו, "תפסיק לבלבל את המוח".